Piotr Pykel z Polsatu Sport na Dniach Biznesu w Sporcie

Inne
Piotr Pykel z Polsatu Sport na Dniach Biznesu w Sporcie
fot. PAP
Piotr Pykel z Polsatu Sport na Dniach Biznesu w Sporcie

W dniach 21 - 23 marca warszawskiej Szkole Głównej Handlowej odbywa się 15. edycja Dni Biznesu w Sporcie. Inicjatywa stworzona przez studentów SGH na kierunku Zarządzanie, od lat cieszy się ogromną popularnością, a w roli prelegnetów występują czołowi polscy managerowie. We wtorek 22.03 o godzinie 17:30 prelekcję wygłosi zastępca dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat oraz wiceprezes Eleven Sports - Piotr Pykel.

Dni Biznesu w Sporcie to trzydniowy cykl wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów, poruszających biznesową tematykę sportu w Polsce. Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, w tym rzecz jasna do przyszłych absolwentów SGH na kierunku Zarządzanie. Uczestnicy mogą czerpać wiedzę i doświadczenie wprost od osób wyznaczających trendy na styku sportu, biznesu i kierowania projektami. Formuła wydarzenia sprzyja otwartej dyskusji, omawianiu konkretnych przypadków oraz wyciąganiu wniosków z już zrealizowanych działań.

 

Tegoroczna edycja Dni Biznesu w Sporcie obejmuje siedem wykładów - dwa poniedziałkowe, trzy wtorkowe i dwa środowe. Wśród prelegentów znaleźli się działacze sportowi oraz managerowie takich organizacji, jak między innymi Polski Związek Rugby, Polski Związek Kolarstwa, Telewizja Polsat czy Warsaw Sports Group. Dwie ostatnie z wymienionych organizacji zdominują wtorkowe popołudnie. Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat oraz wiceprezes Eleven Sports, o godzinie 17:30 wygłosi prelekcję zatytułowaną "Co kryje się za transmisją wielkiego wydarzenia sportowego?". Chwilę później, o godzinie 19:00, wystąpią Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz Artur Bochenek. Była minister sportu oraz szef Warsaw Sports Group opowiedzą o najnowszym projekcie, który współtworzą czyli o Lotto Superlidze, a więc Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie, które od maja oglądać będzie można w kanałach sportowych Polsatu.

 

Na 15. edycję Dni Biznesu w Sporcie zapisać można się na stronie tego wydarzenia w portalu Facebook TUTAJ.

 

Piotr Pykel jest absolwentem włoskiej uczelni Universita degli Studi w Padwie. W roku 2004 obronił doktorat w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Z Telewizją Polsat związany jest od początku istnienia Polsatu Sport. Od Mistrzostw Świata w piłce nożnej rozegranych w 2006 roku w Niemczech jest Zastępcą Dyrektora ds. Sportu w Telewizji Polsat, a od grudnia 2021 roku także Wiceprezesem Eleven Sports. Odpowiada przede wszystkim za zakupy licencyjne kanałów sportowych w Grupie Polsat, m.in. Liga Mistrzów UEFA, siatkówka krajowa i międzynarodowa, tenisowy Wimbledon czy UFC. Negocjuje kontrakty z najważniejszymi podmiotami na rynku praw sportowych, takimi jak UEFA, FIVB i największe agencje oraz związki sportowe. Oprócz sportu jego pasją są języki obce - mówi m.in. po angielsku, włosku, hiszpańsku i czesku – oraz muzyka i Włochy.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie