El. ME piłkarzy ręcznych: Polska w drugim koszyku. Kiedy losowanie?

Piłka ręczna
Polska została rozstawiona w drugim koszyku przed losowaniem eliminacji ME 2024.

Polska została rozstawiona w drugim koszyku przed losowaniem kwalifikacyjnych grup mistrzostw Europy 2024 piłkarzy ręcznych. Ceremonię zaplanowano na 31 marca w Berlinie. Turniej odbędzie się w dniach 10–28 stycznia w Niemczech.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej do kwalifikacji ostatniego etapu dopuściła 32 narodowe drużyny, które powalczą o 20 miejsc w finałach. Prawo gry bez konieczności rozgrywania eliminacji mają już zagwarantowane ekipy Niemiec (gospodarz), Szwecji (obrońca tytułu) oraz Hiszpanii i Danii (medaliści EHF EURO 2022).

Polska została przydzielona do koszyka numer 2 wraz z Czechami, Holandią, Czarnogórą, Macedonią Północną, Serbią, Szwajcarią oraz Ukrainą.

W związku z decyzją EHF, nakładającą sankcje na drużyny Rosji i Białorusi, listę 32 uczestników kwalifikacji zamykają zespoły Gruzji i Luksemburga.

32 drużyny zostaną przydzielone do ośmiu grup po cztery zespoły. Dwie najlepsze drużyny z każdej puli awansują do turnieju finałowego, wraz z czterema najlepszymi drużynami z trzecich miejsc. Najlepsze drużyny z trzecich miejsc zostaną wyłonione po rozegraniu wszystkich meczów w kwalifikacjach, biorąc pod uwagę tylko spotkania przeciwko dwóm drużynom zajmującym najwyższe miejsca na koniec rozgrywek.