NHL: Dwa gole i trzy asysty Filipa Forsberga

Nashville Predators pokonali Anaheim Ducks.

W poniedziałek w lidze NHL hokeiści Nashville Predators pokonali Anaheim Ducks 6:3. Udział aż przy pięciu bramkach miał napastnik "Drapieżników" Filip Forsberg, który strzelił dwa gole i zanotował trzy asysty.

Po dwóch tercjach był remis 2:2, a Forsberg miał na koncie tylko jedną asystę. Koncert zaczął na początku trzeciej części gry, gdy dał swojej drużynie prowadzenie. 83 sekundy później Predators prowadzili 4:2. Na listę strzelców po podaniu 27-letniego Szweda wpisał się Matt Duchene.

Ducks w 51. minucie zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Dereka Granta, ale końcówka należała do duetu Forsberg-Duchene. Obaj strzelili jeszcze po golu wzajemnie sobie asystując.

Forsberg w obecnych rozgrywkach zdobył już 35 goli. Tak dobrego sezonu nie miał wcześniej żaden zawodnik Predators. W 2018/19 34 trafienia zanotował inny Szwed Viktor Arvidsson, który teraz gra dla Los Angeles Kings.

"Nie mogliśmy pozwolić my zachować rekord na długo, skoro już z nami nie gra. Viktor to jeden z moich przyjaciół, ale nie będę kłamał - poprawić jego wynik to świetne uczucie" - powiedział Forsberg.

Predators sklasyfikowani są czwartym miejscu w Konferencji Zachodniej, a Ducks na 12.