Ukraina ma zapewniony awans na mundial? Kapitan reprezentacji zabrał głos

Piłka nożna
Ukraina ma zapewniony awans na mundial? Kapitan reprezentacji zabrał głos
fot. PAP/EPA
Andrij Jarmołenko

W mediach pojawiły się doniesienia o możliwym awansie Ukrainy na mistrzostwa świata, bez konieczności grania w barażach eliminacji na mundial. Do tego pomysłu odniósł się kapitan piłkarskiej reprezentacji Ukrainy Andrij Jarmołenko.

Według informacji podanych przez "Belfast Telegraph" do FIFA wpłynął wniosek o przyznanie Ukrainie "dzikiej karty" na nadchodzące mistrzostwa świata. To oznaczałoby bezpośredni awans drużyny narodowej zza naszej wschodniej granicy na turniej, bez konieczności brania udziału w barażach. Z taką prośbą do największej federacji piłkarskiej miał zwrócić się dyrektor generalny Walijskiego Związku Piłki Nożnej Noel Mooney.

 

ZOBACZ TAKŻE: CAS odrzucił kolejny wniosek Rosjan w sprawie meczu z Polską

 

W takim przypadku na czempionat do Kataru miałaby udać się jeszcze reprezentacja z trójki: Walia, Szkocja i Austria. Przypomnijmy, że to właśnie z drużynami narodowymi tych krajów ma rywalizować Ukraina w barażach. 

 

Do pomysłu w programie "Denisov Time" odniósł się Jarmołenko.

 

- Czytałem, że chcą nam dać awans na mundial, ale myślę, że to zły pomysł. Mamy ręce i nogi. Wszystko musi się rozstrzygnąć na boisku. Pomóżcie nam zatrzymać tę wojnę, a potem rozwiążemy wszystko na murawie. Kto będzie lepszy, ten pojedzie na mistrzostwa świata - stwierdził ukraiński piłkarz. 

 

Reprezentacja Ukrainy miała rywalizować ze Szkocją 24 marca w meczu barażowym. Spotkanie zostało jednak przełożone na czerwiec. Powodem tej decyzji była agresja Rosji na Ukrainę.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Niemcy - Holandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie