Dookoła Katalonii: Joao Almeida najszybszy na 4. etapie, Nairo Quintana liderem

Joao Almeida wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Katalonii.

Portugalczyk Joao Almeida (UAE Team Emirates) wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Katalonii z La Seu d'Urgell do Boi Tauell (166,7 km). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął drugi w czwartek Kolumbijczyk Nairo Quintana (Arkea-Samsic).

Almeida, Quintana i Kolumbijczyk Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe) odłączyli się od peletonu ok. dwa kilometry przed metą i na finiszu walczyli między sobą. Czwarty na mecie był Holender Wouter Poels (Bahrain Victorious), który miał siedem sekund straty.

Quintana został liderem wyścigu kosztem Australijczyka Bena O'Connora (AG2R Citroen), który na czwartkowym etapie był 12. ze stratą 23 s.

Cesare Benedetti (Bora-Hansgrohe) nie przystąpił do czwartkowej rywalizacji, natomiast dzień wcześniej wycofał się Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). Obu z dalszej jazdy wykluczyła choroba.

Z Polaków w wyścigu pozostał tylko Łukasz Owsian (Arkea-Samsic), który zajął 64. miejsce ze stratą blisko 11 minut do Almeidy.

Siedmioetapowy wyścig zaliczany do cyklu World Tour zakończy się w niedzielę w Barcelonie.