EBL: Enea Zastal BC Zielona Góra zdecydowanie pokonał Trefl Sopot

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrał z Treflem Sopot aż 91:66 w zaległym spotkaniu 21. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gospodarzy był Nemanja Nenadić z 19 punktami i 6 asystami. Angelo Warner zdobył dla gości 14 punktów i 5 asyst.

Początek spotkania był ofensywny i toczył się w rytmie “kosz za kosz”. Po dwóch akcjach Devyna Marble’a i Nemanji Nenadicia przewaga gospodarzy wynosiła jednak sześć punktów. Trefl ciągle był blisko, m. in. dzięki zagraniom DeAndre Davis czy Angelo Warnera, natomiast do remisu doprowadził Josh Sharma. Później świetny fragment Devoe Josepha i Nenadicia sprawił, że po 10 minutach było jednak 30:21. Kolejne dwie trójki Josepha na początku drugiej kwarty powiększyły różnicę do 15 punktów. Yannick Franke zmniejszał lekko straty, ale trzeba podkreślić, że to zielonogórzanie mieli ofensywną inicjatywę. Aktywny był przede wszystkim duet Nenadić - Apić, który ponownie szybko budował przewagę swojej ekipy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:39.

Dzięki małej serii 6:0 Enea Zastal zaraz na początku trzeciej kwarty prowadził już 21 punktami. Zespół trenera Marcina Stefańskiego w tej części meczu miał ogromne problemy z konstruowaniem swoich akcji w ataku, przez co gospodarze całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Dopiero późniejsze akcje Davisa i Dorseya pozwalały na nawiązanie rywalizacji. Po 30 minutach było 68:51. Czwartą kwartę ponownie od dwóch trójek rozpoczął Joseph, a po zagraniu Krzysztofa Sulimy ekipa trenera Olivera Vidina miała aż 25 punktów przewagi. Sopocianie nie byli już w stanie na to odpowiedzieć. Ostatecznie Enea Zastal zwyciężył aż 91:66.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Trefl Sopot 91:66 (30:21, 24:18, 14:12, 23:15)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Nemanja Nenadic 19, Devoe Joseph 18, Devyn Marble 16, Dragan Apic 12, David Brembly 10, Krzysztof Sulima 5, Przemysław Żołnierewicz 5, Tony Meier 3, Jarosław Zyskowski 2, Andy Mazurczak 1, Nikodem Klocek 0, Konrad Szymański 0

Trefl Sopot: Angelo Warner 14, Yannick Franke 13, DeAndre Davis 9, Darrin Dorsey 8, Paweł Leończyk 6, Josh Sharma 6, Karol Gruszecki 5, Michał Kolenda 3, Darious Moten 2