El. ME U-21: Remis Polski z Izraelem

Adrian Benedyczak

Reprezentacja Polski U-21 zremisowała na wyjeździe z Izraelem 2:2 w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2023. Gola dla Biało-Czerwonych strzelili Adrian Benedyczak i Jakub Kamiński.

Po chaotycznych pierwszych minutach, w 10. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie. Po dobrym rozegraniu wrzutu z autu i dośrodkowaniu Kacpra Kozłowskiego wślizgiem piłkę w siatce umieścił Adrian Benedyczak. To piąte trafienie w eliminacjach napastnika włoskiej Parmy.

Dziesięć minut później gospodarze stanęli przed szansą na wyrównanie, ale strzał głową z bliska Sufa Podgoreanu w świetnym stylu obronił Cezary Miszta, a cztery minuty później z dystansu niewiele pomylił się Liel Abada.

W odpowiedzi bramkarza izraelskiego przeegzaminował Jakub Kamiński, a później zakotłowało się w polskim polu karnym i Jakub Kiwior dwukrotnie musiał wyręczyć Misztę wybijając piłkę z linii bramkowej.

Golkiper Legii Warszawa w drugiej części pierwszej połowy i na początku drugiej był najjaśniejszym punktem polskiego zespołu. W 50. minucie był bezradny wobec precyzyjnego uderzenia Abady z 16 metrów, który sfinalizował okres przewagi miejscowych.

W 61. minucie Polacy otrząsnęli się z letargu i byli bliscy szczęścia. Po rzucie wolnym bramkarza uprzedził Ariel Mosór, ale piłka po jego strzale głową minimalnie minęła słupek.

Zmiany dokonane przez trenera Macieja Stolarczyka na niewiele się zdały i w 73. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Omriego Gandelmana.

Pięć minut później dał o sobie znać mało widoczny do tej pory Kamiński. Gwiazda Lecha Poznań i kapitan "młodzieżówki" został dobrze obsłużony przez Benedyczaka i w sytuacji sam na sam pokonał Daniela Peretza.

Mimo kilku dogodnych okazji z obu stron wynik się nie zmienił. Z remisu bardziej zadowoleni mogą być Izraelczycy, którzy utrzymali dwupunktową przewagę nad biało-czerwonymi. Prowadzący dotychczas w tabeli Niemcy w piątek podejmą Łotwę.

Izrael U-21 - Polska U-21 2:2 (0:1)

Bramki: Abada 50, Gandelman 73 - Benedyczak 10, Kamiński 78

Izrael: Daniel Peretz - Karm Jaber, Or Blorian (63. Ziv Morgan), Gil Cohen (46. Osher Davida), Doron Leidner - Ido Shahar, Eden Karzev, Omri Gandelman, Mohammad Kanaan (87. Ilay Elmkies) - Liel Abada, Suf Podgoreanu

Polska: Cezary Miszta - Konrad Gruszkowski (80. Bartosz Białek), Kamil Piątkowski, Ariel Mosór, Jakub Kiwior - Nicola Zalewski (69. Mariusz Fornalczyk), Łukasz Poręba (89. Ben Lederman), Kacper Kozłowski (80. Maciej Żurawski), Jakub Kamiński, Michał Karbownik (70. Michał Skóraś) - Adrian Benedyczak