El. MŚ 2022: Szwecja zagra z Polską o mundial!

Szwecja pokonała Czechy 1:0 w półfinałowym meczu barażowym o mistrzostwa świata 2022. Gol padł w dogrywce. Na listę strzelców wpisał się Robin Quaison.

- W grę wchodzi tylko zwycięstwo i przejście do dalszej fazy, czyli spotkania z Polską, która po wykluczeniu Rosji jest już w finale baraży - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson.

Gospodarze musieli sobie radzić bez zawieszonego za kartki Zlatana Ibrahimovicia. O wiele większe problemy kadrowe mieli goście. Na liście nieobecnych znaleźli się Patrik Schick, Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Jan Boril, Petr Sevcik czy Matej Vydra.

W regulaminowym czasie gry zabrakło goli. W 12. minucie piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Robina Olsena, jednak sędzia po konsultacji VAR nie uznał tego trafienia ze względu na faul. Co więcej, obie drużyny oddały w sumie dwa celne strzały.

W 110. minucie Szwedzi przeprowadzili bardzo ładną akcję, po której Quaison pokonał bramkarza. Jak się okazało, był to gol na wagę awansu.

Finałowy mecz barażowy, w którym zmierzą się Polska i Szwecja, zostanie rozegrany 29 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Szwecja - Czechy 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0)

Bramka: Quaison 110

Szwecja: Robin Olsen - Marcus Danielson, Joakim Nilsson, Victor Lindelof, Martin Olsson (61. Pierre Bengtsson) - Viktor Claesson (61. Robin Quaison), Kristoffer Olsson (107. Jesper Karlstroem), Albin Ekdal (72. Mattias Svanberg), Emil Forsberg (115. Anthony Elanga) - Dejan Kulusevski, Alexander Isak (115. Filip Helander)

Czechy: Tomas Vaclik - David Zima, Jakub Brabec, Tomas Holes, Michal Sadilek (90+2. Jan Sykora) - Antonin Barak (90+2. Ladislav Krejci), Tomas Soucek - Lukas Masopust (76. Milan Havel), Adam Hlozek (111. Ondrej Lingr), Jakub Jankto (76. Ales Mateju) - Jan Kuchta (83. Tomas Pekhart)

Żółte kartki: Nilsson, Claesson, Ekdal, K. Olsson, Karlstroem - Holes, Zima, Soucek, Mateju