EWHL hokeistek: Polki zagrają z Aisulu Ałmaty w play-off

Zimowe
EWHL hokeistek: Polki zagrają z Aisulu Ałmaty w play-off
fot.

Polskie hokeistki w sobotę i niedzielę zmierzą się z kazachskim zespołem Aisulu Ałmaty w ćwierćfinale play-off European Women’s Hockey League (EWHL). Oba mecze zostaną rozegrane w austriackim Zeltweg.

Biało-czerwone w tych rozgrywkach występują trzeci sezon, obecnie pod szyldem Silesian Metropolis Katowice. Do play-off awansowały po raz pierwszy.

 

Zobacz także: Ukraińskie drużyny w PHL?

 

"Domowe" spotkania rozgrywają w stolicy Górnego Śląska. Tam też podjęły w listopadzie ekipę z Kazachstanu. Pierwsze starcie Polki wygrały 3:2, rewanż przegrały 3:4. Aisulu wszystkie spotkania "u siebie" gra w Austrii.

 

W tej edycji EWHL rywalizuje 11 drużyn z Węgier, Austrii, Polski, Kazachstanu, Słowacji i Włoch. Zasadniczą część sezonu wygrał KMH Budapeszt. Polki zajęły szóste miejsce, Aisulu – trzecie.

 

Polski zespół od stycznia prowadzi trener Zbigniew Wróbel. Jego pierwszym zadaniem było wejście do czołowej ósemki w EWHL. Zastąpił Słowaka Ivana Bednara, którego kontrakt wygasł.

 

We wcześniejszych latach, przed przystąpieniem do europejskich rozgrywek, kadrowiczki rywalizowały w Śląskiej Lidze Młodzika.

 

Najważniejszą imprezą obecnego sezonu będą dla zespołu trenera Wróbla dwukrotnie przekładane z powodu pandemii MŚ Dywizji IB, które w dniach 8–14 kwietnia zostaną rozegrane na lodowisku w Katowicach-Janowie. Rywalkami Polek będą tam reprezentacje Chin, Kazachstanu, Korei Południowej, Słowenii i Włoch.

 

Tym turniejem kadra rozpocznie drugą setkę swoich oficjalnych spotkań. Jej celem będzie awans do Dywizji 1A, który uzyska zwycięzca turnieju.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie