WTA w Miami: Magda Linette odpadła w drugiej rundzie

Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem ósmym tunezyjską tenisistką Ons Jabeur 6:7 (1-7), 2:6 i odpadła w drugiej rundzie prestiżowego turnieju tenisowego WTA Masters 1000 w Miami.

Zajmująca 63. miejsce w światowym rankingu 30-letnia Polka w 1. rundzie pokonała Chinkę Qinwen Zheng 7:6 (7-4), 6:4. Jabeur, obecnie 10. rakieta świata, po raz pierwszy zaprezentowała się w tej edycji zmagań na Florydzie.

W pierwszym secie inicjatywa należała do Jabeur, która pierwsza mogła się cieszyć z przełamania, ale Linette wyrównała na 4:4, a losy partii rozstrzygnęły się w tie-breaku. Jedyny punkt poznanianka zdobyła w tej rozgrywce przy stanie 0-5.

W drugiej odsłonie dominacja dobrze serwującej (pięć asów tym secie) tenisistki z Ksar Hellal była już wyraźniejsza, choć w składającym się z 18 punktów pierwszym gemie Linette miała trzy szanse na przełamanie.

Po trwającym 102 minut spotkaniu Polka doznała trzeciej porażki w czwartej potyczce z 27-letnią Jabeur. Jedyny sukces odnotowała dziewięć lat temu w Baku.

W środę w 1. rundzie odpadła Magdalena Fręch, a prawdopodobnie w piątek zmagania od 2. etapu rozpocznie rozstawiona z "dwójką" Iga Świątek. Jej przeciwniczką będzie Szwajcarka Viktorija Golubic, z którą ma niekorzystny bilans... setów, ale remisowy meczów, a przegrała na otwarcie Wimbledonu w 2019 roku.

W turnieju mężczyzn tytułu będzie bronić rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz. Jego rywala wyłoni pojedynek Francuza Arthura Rinderknecha z Serbem Laslo Djere. Z kolei Kamil Majchrzak w czwartek wieczorem rozpocznie rywalizację od meczu z Sebastianem Baezem z Argentyny.