Fortuna 1 Liga: Miedź pokonała ŁKS w Łodzi

Miedź Legnica pokonała ŁKS Łódź

ŁKS Łódź przegrał na swoim boisku z Miedzią Legnica 0:1. O wyniku spotkania zadecydowało trafienie Macieja Śliwy na początku meczu.

Wynik spotkania otworzyli goście. Piłkę z lewego skrzydła w pole karne zespołu z Łodzi dośrodkował Patryk Makuch. Futbolówka wylądowała pod nogami Śliwy. 20-latek zdecydował się na uderzenie na dalszy słupek. Marek Kozioł nie miał szans przy precyzyjnym strzale piłkarza Miedzi. Przez to już w dziewiątej minucie legniczanie wyszli na prowadzenie.

ŁKS próbował doprowadzić do wyrównania. Mimo to rywale bardzo dobrze radzili sobie w defensywie. Chociaż czasami piłkarzom klubu z Łodzi udawało się przedrzeć pod bramkę Miedzi, to żaden z ich strzałów nie był w stanie zaskoczyć Pawła Lenarcika. Przez to goście zachowali wypracowane prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Po przerwie na murawie doszło do niefortunnego zderzenia. Maciej Dąbrowski próbował powstrzymać jednego z zawodników Miedzi. Podczas interwencji otrzymał przypadkowy cios w twarz od jednego z kolegów z zespołu. Na boisku pojawiła się służba medyczna. Chociaż Dąbrowski próbował grać dalej, to już po chwili został zmieniony. Jego miejsce zajął Oskar Koprowski.

Na niecałe 15 minut przed końcem spotkania ŁKS miał bardzo dobrą szansę, by strzelić gola. Michał Trąbka zagrał piłkę w pole karne gości. Żaden z piłkarzy nie dotknął futbolówki, ale ta zmierzała w kierunku bramki. Dobrą interwencją popisał się Lenarcik.

Między innymi dzięki tej interwencji Miedź była w stanie wygrać to spotkanie 1:0.

ŁKS Łódź - Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Bramki: Maciej Śliwa 9

Żółte kartki: Maciej Dąbrowski, Pirulo, Michał Trąbka, Mateusz Bąkowicz - Nemanja Mijuskovic, Mehdi Lehaire