NHL: Czternasty w sezonie hat-trick Davida Pastrnaka

Czech David Pastrnak popisał się 14. hat-trickiem w NHL, a dzięki trzem jego golom hokeiści Boston Bruins pokonali na własnym lodowisku Tampa Bay Lightning 3:2 w jednym z 10 czwartkowych meczów.

25-letni Pastrnak dwie bramki uzyskał w trzeciej tercji, kiedy odwrócił losy spotkania ze stanu 1:2. Przy wszystkich trafieniach Czecha asystował Fin Erik Haula, który po raz pierwszy cieszył się z trzech takich podań.

- Ważne zwycięstwo. Po pierwsze ze względu na okoliczności, bo nasza drużyna rosła z każdą minutą, a po drugie dlatego, że pokonaliśmy świetny zespół - zaznaczył bohater wieczoru, który poprzednio trzy gole zdobył 13 stycznia w spotkaniu z Philadelphia Flyers, kiedy również do niego należał cały dorobek zespołu.

"Niedźwiadki" mają ostatnio dobrą passę - wygrały 13 z 16 meczów i dzięki temu awansowały na trzecią pozycję w Atlantic Division, kosztem Lightning. Ekipa z Florydy, która zdobyła Puchar Stanleya w dwóch poprzednich sezonach, ma punkt mniej.

W tej dywizji i całej Konferencji Wschodniej z 91 punktami prowadzą hokeiści Florida Panthers. Ostatniej nocy pokonali na wyjeździe Montreal Canadiens 4:3.

Debiut w nowych barwach dwoma asystami uczcił Claude Giroux. 34-letni kanadyjski napastnik po 13 latach zmienił klub - od 2009 roku był zawodnikiem "Lotników" z Filadelfii.

Poszkodowani mogą się czuć ci, spośród prawie 21 tys. kibiców, którzy choć o minutę się spóźnili. Nick Suzuki dał gospodarzom prowadzenie w 29. sekundzie gry, a w 36. wyrównał Fin Aleksander Barkov.

To najszybsze takie otwarcie meczu NHL od 18 listopada 2018, kiedy zawodnikom Carolina Hurricanes wystarczyło pół minuty, by strzelili dwa gole New Jersey Devils.