Niepowtarzalny występ ukraińskich łyżwiarzy figurowych (WIDEO)

Zimowe
Niepowtarzalny występ ukraińskich łyżwiarzy figurowych (WIDEO)
fot. PAP/EPA
Piękny występ ukraińskich łyżwiarzy figurowych

Wielkie emocje na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym wzbudził występ pary tanecznej z Ukrainy. Oleksandra Nazarova i Maksym Nikitin za swój układ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Zawodnicy na lód wyszli w niebiesko-żółtych strojach z napisami "Ukraina" na plecach. Występ miał mocne przesłanie, odwołujące się do wojny na naszą wschodnią granicą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przerażające nagranie zawodnika MMA z Ukrainy. Są strzały i wybuchy! (WIDEO)

 

Pierwszy utwór, który usłyszała publiczność podczas tego układu, nosi tytuł "1944". Jego autorką jest ukraińska piosenkarka Jamala, która właśnie tą piosenką podbiła serca publiczności w 2016 roku, kiedy wygrała konkurs Eurowizji. Tekst utworu opowiada o horrorze wojny.

 

Po zakończeniu występu zawodnicy przytulili się. Po ich policzkach popłynęły łzy. Publiczność na trybunach nagrodziła układ długą owacją na stojąco. Warto zaznaczyć, że przez sytuację na Ukrainie Nazarova i Nikitin przez pewien czas nie mogli trenować. Po agresji Rosji na naszych wschodnich sąsiadów postanowili także opracować nowy układ, na przećwiczenie którego mieli o wiele mniej czasu niż reszta par biorących udział w mistrzostwach świata.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie