Polska - Szwecja: Co z występem Roberta Lewandowskiego? "Wcale nie jest dobrze"

Piłka nożna
Polska - Szwecja: Co z występem Roberta Lewandowskiego? "Wcale nie jest dobrze"
fot. Cyfrasport
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski cały czas narzeka na uraz kolana. Chociaż sztab reprezentacji Polski uspokaja, to według informacji Interii problem istnieje...

We wtorek Polacy i Szwedzi zagrają w finałowym meczu barażowym, którego stawką będzie awans na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Wszyscy liczą, że na boisku pojawi się Lewandowski, który całe spotkanie ze Szkocją (1:1) oglądał z ławki rezerwowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Piątek jednak zagra ze Szwecją? "Robimy wszystko, by postawić go na nogi"

 

Kapitan reprezentacji Polski nie trenował w czwartek i piątek. - Lewandowski został w hotelu i trenuje na basenie i na siłowni. Już na zgrupowanie dołączył z pozostałościami urazu, którego półtora tygodnia temu nabawił się w klubie. Są to resztkowe dolegliwości, ale mimo wszystko chuchamy na niego - tłumaczył w rozmowie z Polsatem Sport lekarz kadry Jacek Jaroszewski.

 

Pojawiły się jednak niepojące informacje ws. Lewandowskiego. "Z przecieków, do jakich dotarła Interia okazuje się, że wcale nie jest dobrze z Robertem. Na piątkowe śniadanie zszedł z okładem lodowym na kolanie. Także opuszczenie dwóch dni treningów z piłką może źle wpłynąć na jego dyspozycję" - poinformował Michał Białoński.

 

Michniewicz może mieć problem, jeśli chodzi o obsadę ataku. W meczu ze Szkocją urazów nabawili się Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Już wiadomo, że ten pierwszy nie zagra w Chorzowie. "Uraz wyklucza występ Arka w meczu ze Szwecją. Zawodnik pozostanie na zgrupowaniu i będzie poddany zabiegom rehabilitacyjnym. Przerwa w grze potrwa ok. dwóch tygodni" - poinformował na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie