PlusLiga: Podział punktów w Suwałkach

W spotkaniu inaugurującym 25. kolejkę PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Treflem Gdańsk 2:3. Na przestrzeni meczu gra obu ekip falowała, a kolejne sety rozstrzygały się bez większych emocji w końcówkach. Gdańszczanie zdobyli ważne punkty w walce o play-off; wciąż tracą cztery oczka do ósmej drużyny w tabeli – GKS Katowice.

Gdańszczanie udanie rozpoczęli premierową partię (4:8), ale gospodarze w środkowej części seta odrobili straty (12:12), a w końcówce przejęli inicjatywę. Pomogła im w tym dobra postawa w polu serwisowym i skuteczna gra w ataku. Wygrali cztery akcje od stanu 21:20 – atak i zagrywka Pawła Halaby, atak Andreasa Takvama i punktowy blok przyniosły im decydujące punkty (25:20).

Druga odsłona nie miała wielkiej historii. Od początku toczyła się pod dyktando gdańszczan (5:10), którzy byli skuteczniejsi w ataku i zdecydowanie lepiej od rywali punktowali przy własnej zagrywce. Pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skuteczny atak Mateusza Miki (15:25).

W trzecim secie, po wyrównanym początku, przewagę zbudowali suwalczanie (15:10). Siatkarze Trefla podejmowali próby odrobienia strat i złapali nawet punktowy kontakt (20:19). Kluczowe akcje padły jednak łupem gospodarzy. Fragment skutecznej gry Mateusza Laskowskiego pozwolił im znów odskoczyć (24:19), a brakujący punkt wywalczył Andreas Takvam atakiem ze środka (25:20).

Podobnie jak w poprzednich partiach, w trzecim secie również zabrakło emocji w końcówce. Wyrównana walka trwała do połowy seta (14:14), później przewagę zaczęli uzyskiwać przyjezdni. Poszła punktowa seria (14:18), a później kolejna (15:21). Suwalczanie nie byli już w stanie odrobić strat, a wynik seta ustaliła ich zepsuta zagrywka (20:25).

Tie-breaka lepiej rozpoczęli goście (1:5), którzy przy zmianie stron mieli cztery oczka zaliczki po ataku Moritza Reicherta (4:8). W końcówce zdołali utrzymać przewagę. Bartłomiej Lipiński wywalczył piłkę meczową (11:14), a gdy Reichert popisał się skutecznym atakiem, siatkarze Trefla rozstrzygnęli rywalizację na swoją korzyść (12:15).

Skrót meczu Ślepsk - Trefl:

Najwięcej punktów: Andreas Takvam (16), Mateusz Laskowski (14), Adrian Buchowski (10), Kevin Klinkenberg (10) – Ślepsk; Bartłomiej Lipiński (21), Kewin Sasak (17), Mateusz Mika (11), Dmytro Paszycki (11) – Trefl. MVP: Bartłomiej Lipiński (18/30 = 60% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe +1 blok).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 15:25, 25:20, 20:25, 12:15)

Ślepsk: Adrian Buchowski, Przemysław Smoliński, Mateusz Laskowski, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Josua Tuaniga – Paweł Filipowicz (libero) oraz Łukasz Makowski, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Piotr Łukasik, Łukasz Rudzewicz. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Trefl: Dmytro Paszycki, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Karol Urbanowicz, Łukasz Kozub, Mateusz Mika – Dawid Pruszkowski (libero) oraz Kewin Sasak, Moritz Reichert, Patryk Łaba, Bartłomiej Mordyl. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 25. kolejki PlusLigi:

2022-03-25: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 15:25, 25:20, 20:25, 12:15)
2022-03-25: GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-26: Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-27: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia (niedziela, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-27: Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-28: Indykpol AZS Olsztyn – Projekt Warszawa (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-28: PSG Stal Nysa – LUK Lublin (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).