Developres – Legionovia w finale Tauron Pucharu Polski siatkarek

Siatkarki Legionovii zagrają w finale PP siatkarek.

W drugim półfinale Tauron Pucharu Polski siatkarek E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała z IŁ Capital Legionovią Legionowo 1:3. W niedzielnym finale turnieju rozgrywanego w Nysie drużyna z Legionowa zmierzy się z Developresem Bella Dolina Rzeszów.

Spotkanie efektownie rozpoczęły siatkarki z Radomia (5:1). Rywalki odrobiły straty (10:10), ale w środkowej części seta ton wydarzeniom na parkiecie znów nadawały podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza. Po dwóch punktowych blokach Katarzyny Skorupy odskoczyły na pięć oczek (17:12). W końcówce utrzymały przewagę, a pomyłka rywalek w ataku przyniosła im ostatni punkt (25:18).

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Wyrównany był tylko początek (4:4), a w dalszej części seta zdecydowanie więcej do powiedzenia miały zawodniczki ekipy z Legionowa. Sprawiały rywalkom sporo kłopotów zagrywkami, dobrze prezentowały się w ataku, w efekcie powiększały przewagę (6:9, 8:13). W końcówce różnica była znacząca (14:21), a wynik na 18:25 ustaliła skutecznym atakiem Olivia Różański.

Set numer trzy był bardziej wyrównany od poprzednich. Wynik długo oscylował wokół remisu (8:8, 13:13). Wydawało się, że przełomem będzie punktowa seria Legionovii od stanu 18:18 do 18:22. Radomianki zerwały się jednak do walki i odrobiły straty – po ataku Natalii Murek było 23:23. Seta rozstrzygnęły dwie kolejne akcje. Błąd rywalek oraz skuteczny atak Yaprak Erkek przyniosły decydujące punkty Legionovii (23:25).

Zwycięstwo w trzeciej partii uskrzydliło siatkarki z Legionowa, które udanie zainaugurowały kolejnego seta (3:8). Przeciwniczki nie były już w stanie nawiązać wyrównanej walki. W końcówce seta Legionovia kontrolowała sytuację. Po punktowej zagrywce Różański było 12:21. Dwa ostatnie punkty meczu również wywalczyła Różański, która popisała się skutecznym atakiem, a następnie blokiem (16:25).

Skrót meczu Radomka - Legionovia:

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska-Król (14), Natalia Murek (10) – Radomka; Olivia Różański (22), Gyselle Silva Franco (20), Aleksandra Gryka (12), Yaprak Erkek (11) – Legionovia. MVP: Alicja Grabka.

W niedzielnym finale turnieju w Nysie IŁ Capital Legionovia Legionowo zmierzy się z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia we wcześniejszym półfinale pokonała Grot Budowlanych Łódź 3:1.

Radomka: Natalia Murek, Kornelia Moskwa, Katarzyna Zaroślińska-Król, Alexandra Lazić, Freya Aelbrecht, Katarzyna Skorupa – Agnieszka Adamek (libero) oraz Kamila Kobus, Aleksandra Wójcik, Aleksandra Szczepańska. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Legionovia: Yaprak Erkek, Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Olivia Różański, Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Magdalena Damaske, Daria Szczyrba, Diana Dąbrowska, Maja Szymańska. Trener: Alessandro Chiappini.

Wyniki, terminarz i plan transmisji Final Four Tauron Pucharu Polski siatkarek 2022:

2022-03-26: Developres Bella Dolina Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:12, 25:22, 22:25, 25:17)
2022-03-26: E.Leclerc Moya Radomka Radom – IŁ Capital Legionovia Legionowo 1:3 (25:18, 18:25, 23:25, 16:25)

2022-03-27: [FINAŁ] Developres Bella Dolina Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).