Czy Bartosz Bednorz opuści Rosję? Ma propozycję z włoskiego klubu

Siatkówka
Czy Bartosz Bednorz opuści Rosję? Ma propozycję z włoskiego klubu
fot. Cyfrasport
Czy Bartosz Bednorz nadal będzie grał w Zenicie Kazań?

Bartosz Bednorz wciąż pozostaje siatkarzem Zenita Kazań. Nie wiadomo, czy polski przyjmujący planuje opuszczenie ligi rosyjskiej. Jak informują włoskie media, współpracą z tym zawodnikiem jest zainteresowana Piacenza.

Po agresji Rosji na Ukrainę wielu polskich sportowców zdecydowało się na zakończenie współpracy z rosyjskimi klubami. Takie przypadki były również w siatkówce. Malwina Smarzek rozwiązała kontrakt z Lokomotiwem Kaliningrad, z tego klubu odszedł również trener Błażej Krzyształowicz, który pracował tam z drugą drużyną. Oboje znaleźli już zatrudnienie w Polsce – Smarzek w Developresie Bella Dolina Rzeszów, a Krzyształowicz w E.Leclerc Moya Radomce Radom.

 

Zobacz także: Malwina Smarzek po debiucie w Developresie (WIDEO)

 

Jak napisał na swym blogu Gian Luca Pasini, Bednorz jest pod presją by opuścić Rosję, choć chciałby pozostać w Kazaniu. Polski przyjmujący w połowie lutego przedłużył umowę z Zenitem na kolejny sezon.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Volleyball Club Zenit-Kazan (@volleyzenit)

 

Zdaniem włoskiego dziennikarza, propozycję współpracy - w przypadku zerwania kontraktu -złożyła mu You Energy Piacenza, czyli szósta drużyna fazy zasadniczej obecnego sezonu Serie A1.

 

– Jeśli chodzi o regulacje prawne, nie byłoby najmniejszych problemów z rozwiązaniem umowy. Rozmawiałem zresztą z dyrektorem Zenita i z ich strony nie pojawią się przeszkody. Z propozycją musiałby wyjść sam Bartek – powiedział ostatnio w rozmowie z Super Expressem menadżer siatkarski Andrzej Grzyb.

 

Bednorz do tej pory oficjalnie nie wypowiadał się w sprawie swej najbliższej przyszłości. W niedzielę zagrał w wyjazdowym meczu z Biełogorje Biełgorod, który zakończył się zwycięstwem Zenita 3:0.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie