EBL: Arged BM Stal Ostrów Wlkp. znowu świetna w ataku

W jedynym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała HydroTrucka Radom aż 108:84. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Michael Young z 19 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. Po 18 punktów dla gości zdobyli Mike Davis oraz Danilo Ostojić.

Michael Young, Jakub Garbacz i Trey Drechsel na początku spotkania trafiali trójki i dzięki temu gospodarze prowadzili 9:2. Mimo że starali się na to odpowiadać Anthony Ireland i Danilo Ostojić, to po kolejnej akcji tym razem wykończonej przez Damiana Kuliga różnica wzrosła do 12 punktów. Ostatecznie dzięki zagraniu Jamesa Palmera Arged BM Stal prowadziła po 10 minutach 35:20. Pojedyncze trafienia Ahmeda Hilla i Pawła Dzierżaka na początku drugiej kwarty nie wystarczały do odrabiania strat. Po późniejszej dobitce Jakuba Wojciechowskiego przewaga wynosiła już 19 punktów. Ostatecznie głównie dzięki akcjom Florence’a i Palmera pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:35.

Anthony Ireland i Danilo Ostojić starali się poprawiać sytuację HydroTrucka w trzeciej kwarcie. Po trójkach Mike’a Davisa radomianie przegrywali już tylko 11 punktami! Ten sam zawodnik później zbliżył swoją ekipę na zaledwie osiem punktów. Drużyna trenera Igora Milicicia odpowiedziała na to serią 9:0 i szybko uspokoiła swoją sytuację. Ostatecznie dzięki trójce Denzela Anderssona po 30 minutach było już 82:65. W kolejną część meczu ostrowianie weszli serią 13:2 i całkowicie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie. “Setkę” przekroczył trójką Kobi Simmons. Arged BM Stal zwyciężyła ostatecznie aż 108:84.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - HydroTruck Radom 108:84 (35:20, 21:15, 26:30, 26:19)

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: Michael Young 18, Kobi Jordan Simmons 18, James Palmer Jr. 16, Trey Drechsel 14, Jakub Garbacz 14, Jarosław Mokros 8, James Florence 5, Damian Kulig 4, Denzel Andersson 3, Igor Wadowski 3, Michał Pluta 3, Jakub Wojciechowski 2

HydroTruck Radom: Mike Davis Jr 18, Danilo Ostojic 18, Ahmed Ismael Hill 12, Aleksander Lewandowski 11, Anthony Ireland 8, Jakub Zalewski 8, Filip Kraljevic 6, Paweł Dzierżak 3, Maciej Żmudzki 0, Daniel Wall 0