ME w strzelectwie: Złoty medal Polek w karabinie

Aneta Stankiewicz.

Drużyna Polski kobiet zdobyła w ostatnim dniu strzeleckich mistrzostw Europy w norweskim Hamar złoty medal w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. W finale pokonała ekipę gospodarzy 16:14.

Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra), Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław) i Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) w meczu o złoty medal pokonały Norweżki Jeanette Hegg Duestad, Katrine Lund, Mildę Marinę Haugen 16:14.

Brąz przypadł Francuzkom (Julia Ccanestrelli, Romane Matte i Oceanne Muler), które zwyciężyły Niemki (Antonia Maureen Back, Anna Janssen i Lisa Mueller) 16:12.

To jedyny medalowy dorobek biało-czerwonych w czempionacie Starego Kontynentu. Blisko podium był w konkurencji ruchomej tarczy Łukasz Czapla (KS Petarda Kraków) plasując się dwukrotnie na czwartym miejscu.

W niedzielę drużyna strzelająca w składzie: Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) i Rafał Łukaszyk (Zawisza Bydgoszcz) sklasyfikowana została w karabinie pneumatycznym na 10 m na szóstym miejscu. Przed biało-czerwonymi znaleźli się: Czesi, Austriacy, Chorwacji, Finowie i Niemcy.

Ósma lokata w pistolecie pneumatycznym, także na 10 m, przypadła drużynie: Julita Borek (Dwór Grunwaldzki), Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Agnieszka Korejwo (Flota Gdynia). Zwyciężyły Serbki przed Włoszkami, Francuzkami, Hiszpankami, Niemkami, Turczynkami i Portugalkami.