MP w short tracku: Kamila Stormowska najlepszą zawodniczką w Gdańsku

Kamila Stormowska była najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski w short tracku w Gdańsku. Łyżwiarka miejscowego Stoczniowca w sumie pięć razy stanęła na najwyższym stopniu podium – w niedzielę zwyciężyła na 1000 m i w superfinale na 3000 m, była też druga w sztafecie na 3000 m.

W sobotę Stormowska triumfowała na 1500 m oraz z kolegami z klubu w sztafecie mieszanej na 2000 m, finiszowała ponadto druga na 500 m. Ostatniego dnia imprezy uczestniczka igrzysk w Tokio wywalczyła pierwsze miejsca na 1000 m, w superfinale na 3000 m oraz w klasyfikacji wielobojowej, a w sztafecie na 3000 m uplasowała się na drugiej pozycji.

Na 500 m wygrała Natalia Maliszewska, ale w finałowych biegach na 1000 i 1500 metrów zanotowała upadki i nie zdołała zdobyć medalu. Z niedzielnej rywalizacji na 3000 m zawodniczka Juvenii Białystok wycofała się z powodu zmęczenia fizycznego i psychicznego, jednak razem z klubowymi koleżankami cieszyła się z pierwszego miejsca w sztafecie. Z kolei jej starsza siostra Patrycja zrezygnowała ze startów już w piątek, po pierwszym dniu.

Wśród mężczyzn najlepiej radził sobie Diane Sellier. W sobotę reprezentant Stoczniowca był pierwszy na 500 m i w sztafecie mieszanej oraz drugi na 1500 m. W niedzielę okazał się najlepszy na 1000 m i w klasyfikacji wielobojowej, a w superfinale na 3000 m przypadła mu druga lokata.

Dwa złote krążki – na 1500 m i w superfinale na 3000 m wywalczył Michał Niewiński (Juvenia), który zajął ponadto drugie miejsce na 500 m, w sztafecie na 5000 m oraz w wieloboju.

W hali Olivia rywalizowało 45 łyżwiarzy, 22 zawodniczki i 23 zawodników, z pięciu klubów. Te zawody były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które w dniach 8-10 kwietnia odbędą się w Montrealu.