Nie żyje Igor Sukhih. Piłkarz walczył w obronie Irpienia

Piłka nożna
Nie żyje Igor Sukhih. Piłkarz walczył w obronie Irpienia
Fot. PAP
Nie żyje Igor Sukhih. Piłkarz walczył w obronie Irpienia

Smutną wiadomość przekazał burmistrz Irpienia Aleksander Markushin. Podczas walk w obronie miasta zginął Igor Sukhih, zawodnik lokalnego klubu ATO-Irpin. Wcześniej piłkarz wsławił się bohaterskim czynem - ewakuował z miasta ponad 20 osób.

"Zmarł na moich oczach. To wielka tragedia dla nas wszystkich. Igor miał tu wielu przyjaciół. To jeszcze większa tragedia dla jego rodziny. Rodzice stracili syna, żona męża, a dwoje dzieci ojca" - napisał na Facebooku burmistrz Irpienia. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jewhen Małyszew zginął walcząc w obronie Ukrainy. Biathlonista miał 19 lat

 

 

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Sukhih brał czynny udział w obronie ojczyzny. Dwa tygodnie temu piłkarz poinformował o uratowaniu dwóch rannych cywilów. Ponadto pomógł ewakuować się z miasta ponad 20 osobom. 

 

Zamordowany sportowiec uprawiał nie tylko piłkę nożną. Trenował również sporty walki i uczestniczył w zawodach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Z zawodu był policjantem. 

 

Sukhih to kolejny przedstawiciel świata sportu, który poniósł śmierć w czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wcześniej zginęli m.in. Wołodymyr Rochowski (były piłkarz Szachtara Donieck) i Bohdan Popowa (młody koszykarz). 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie