Severin Freund zakończył karierę

Zimowe
Severin Freund zakończył karierę
fot. PAP
Severin Freund postanowił zakończyć karierę.

Niemiecki skoczek narciarski Severin Freund postanowił zakończyć karierę. Utytułowany 33-latek, którego na długo zatrzymały kontuzje, o swojej decyzji poinformował w niedzielę, przy okazji wieńczących sezon 2021/2022 Pucharu Świata zawodów w Planicy.

Największe sukcesy Freunda przypadają na sezon 2014/15. Wówczas w Falun zdobył indywidualnie złoty i srebrny medal mistrzostw świata. Następnie sięgnął po Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przy identycznym dorobku punktowym o jego zwycięstwie nad Słoweńcem Peterem Prevcem zadecydowała większa liczba wygranych konkursów w sezonie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michal Doleżal podjął decyzję ws. swojej przyszłości!

 

W kolekcji ma także m.in. złoty medal igrzysk w Soczi (2014) wywalczony w konkursie drużynowym, a także tytuł mistrza świata w lotach (2014).

 

Kontuzje zaczęły go prześladować w 2017 roku. W trakcie sześciu miesięcy dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Potem pojawiały się też inne urazy i w efekcie do regularnego skakania wrócił dopiero w 2020 roku.

 

W ubiegłym roku zdołał z kolegami z drużyny zdobyć złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie, a w bieżącym, także drużynowo, srebrny MŚ w lotach w Vikersund. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie