Świetne tempo Kajetana Kajetanowicza w Quattro River Rally Karlovac 2022

Moto
Świetne tempo Kajetana Kajetanowicza w Quattro River Rally Karlovac 2022
fot. Materiał prasowe

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z potężną przewagą wygrali 5 z 7 odcinków specjalnych Quattro River Rally Karlovac 2022, który stanowił pierwszą rundę mistrzostw Chorwacji. Start w zawodach stanowił trening przed nadchodzącymi Rajdowymi Mistrzostwami Świata i właśnie w takim celu Polacy pojawili się na starcie tego rajdu. Choć na drugiej próbie wypadli z trasy tracąc sporo czasu, kolejne pokonali doskonałym tempem, odrabiając straty i awansując aż o 31 pozycji!

Głównym celem wizyty Kajetanowicza i Szczepaniaka w okolicach miasta Karlovac był trening przed zbliżającym się Rajdem Chorwacji, od którego rozpoczną swój sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC). Duet LOTOS Rally Team chciał w jak najlepszy sposób przygotować się do zmagań po śliskich asfaltach, na których czyha wiele niespodzianek. I choć dzisiejszy etap rozpoczęli z problemami, popełniając błąd na drugim odcinku specjalnym, nie przeszkodziło im to w wygraniu czterech kolejnych prób i awansowaniu do czołowej dziesiątki. Polacy pokazali, że łatwo nie odpuszczają, zaliczyli dobry test i zebrali sporo cennych informacji, które z pewnością przydadzą się już za niecały miesiąc. Według nieoficjalnych wyników zawody wygrał inny polski duet, Hubert Laskowski i Michał Kuśnierz.

 

- Przyjechałem tutaj na trening przed najważniejszym wyzwaniem, jakim są mistrzostwa świata. Jestem zadowolony, bo ten rajd pokazał, że od samego początku mamy dobre tempo, ale także to, co jako zespół musimy doszlifować przed Rajdem Chorwacji. Naprawdę dobrze mi się jechało i czułem wiele radości z rywalizacji na śliskich, chorwackich odcinkach specjalnych. Wygraliśmy 5 z 7 oesów, ale nie wygraliśmy rajdu, choć była na to ogromna szansa. Cieszę się, że rajd wygrał Hubert Laskowski. Ogromne gratulacje dla niego, Michała Kuśnierza oraz ich zespołu. Myślę, że z taką pokorą, którą ma Hubert i przy odpowiednim wsparciu partnerów zajedzie naprawdę daleko, a ja mocno trzymam za niego kciuki. Przed nami niecałe cztery ostatnie tygodnie przygotowań do Rajdowych Mistrzostw Świata. Nie mogę się doczekać! - podsumował Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

 

Załoga LOTOS Rally Team rozpocznie swoje zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Świata od Rajdu Chorwacji, który rozegrany zostanie w dniach 21-24 kwietnia. Organizator przygotował 20 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 300 kilometrów.

Starty Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team - Grupa LOTOS, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

 

Quattro River Rally 2022, nieoficjalna klasyfikacja generalna:

 

1. Laskowski/Kuśnierz (Polska, Ford Fiesta Rally3) 59:48,6 s

2. Černý/Jindra jun. (Czechy, Ford Fiesta Rally3) +3,6 s

3. Pulić/Kovačić (Chorwacja, Škoda Fabia Rally2) +49,8 s

4. Šebalj/Stublić (Chorwacja, Toyota GR Yaris) +1:36,9 s

5. Peljhan/Čar (Słowenia, Volkswagen Polo RN4) +2:45,4 s

6. Kramer jun./Kvick (Austria, Peugeot 208 Rally4) +3:15,3 s

7. Lončarič/Pinky (Chorwacja, Subaru Impreza STi N12) +3:24,8 s

8. Kramer/Drapela (Austria, Mitsubishi Lancer Evo 6.5) +4:27,5 s

9. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +4:31,1 s

10. Medved/Šavelj (Słowenia, Ford Fiesta Rally4) +4:43,2 s

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie