WTA w Miami: Świetna gra i pewny awans Igi Świątek do ćwierćfinału

Iga Świątek zagra w ćwierćfinale turnieju WTA w Miami. Polka w 1/8 finału pewnie pokonała Amerykankę Cori Gauff 2:0 (6:3, 6:1). Szczególnie dobry w wykonaniu polskiej tenisistki był drugi set, który trwał zaledwie 26 minut.

Początek pierwszego seta był dość wyrównany. Amerykanka doprowadziła nawet do wyniku 3:2. Wtedy jednak Polka przejęła kontrolę nad pojedynkiem i wygrała trzy kolejne gemy i ostatecznie całą partię 6:3.

W drugim secie Świątek grała już z powtarzalnością, do której przyzwyczaiła kibiców w poprzednich meczach. Młoda Amerykanka nie miała odpowiedzi na znakomitą grę reprezentantki Polski. Ostatecznie Gauff urwała Świątek zaledwie jednego gema. Polka w zaledwie 26 minut wygrała 6:1 i cały mecz 2:0. To jej 14. zwycięski mecz z rzędu.

Tenisistka z Raszyna awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Miami. Świątek jest w tej chwili najwyżej rozstawioną zawodniczką w stawce. Przypomnijmy, że za kilka dni Polka zostanie liderką światowego rankingu.

Iga Świątek - Cori Gauff 6:3, 6:1