ME w zapasach: Brązowy medal Zbigniewa Baranowskiego

Sporty walki

Startujący w kategorii 97 kg Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) pokonał w decydującej walce Gruzina Elizbara Odikadze 4:2 i zdobył brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w Budapeszcie.

Tytuł mistrzowski w wadze 97 kg przypadł Azerowi Mogomedchanowi Magomedowowi, który w finale zwyciężył reprezentującego Węgry Vladislava Batsaieva 11:5. Drugi brązowy medal zdobył Batyrbek Tsakulov (Słowacja) wygrywając z Niemcem Erikiem Svenem Thiele 7:0.

Na ósmym miejscu w wadze 70 kg uplasował się Patryk Ołenczyn (Dąb Brzeźnica).

Baranowski zanim stanął do pojedynku o brązowy krążek pokonał w kwalifikacjach Hiszpana Alejandro Canadę Pancorbo 10:0, w ćwierćfinale Mołdawianina Radu Leftera także 10:0, by później przegrać w 1/2 finału z późniejszym triiumfatorem Magomedowem 4:6.

W środę wyłonieni zostaną medaliści w pozostałych pięciu kategoriach wagowych w stylu wolnym: 61, 74, 86, 92 i 125 kg.