Portugalia - Macedonia Północna: Cristiano Ronaldo i spółka jadą na mundial

Bruno Fernandes strzelił dwa gole

Portugalia pokonała Macedonię Północną 2:0 w finale baraży eliminacji do mistrzostw świata 2022. Na stadionie w Porto dwie bramki zdobył Bruno Fernandes. Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego zagwarantowała sobie awans na mundial.

Już na początku spotkania dobrą okazję do wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie miał Cristiano Ronaldo. Piłkarz Manchesteru United otrzymał piłkę pod polem karnym przeciwników. Oddał strzał lewą nogą. Po jego uderzeniu futbolówka przetoczyła się obok słupka bramki rywali.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 32 minucie. Stefan Ristovski niecelnie podał, przez co Macedończycy stracili piłkę w środku boiska. Efektownym zagraniem popisał się Ronaldo, który podał do swojego kolegi z drużyny między nogami jednego z defensorów gości. Okazję wykorzystał Bruno Fernandes. Dzięki temu piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego na przerwę schodzili przy prowadzeniu jedną bramką.

W 65 minucie Fernandes strzelił swojego drugiego gola. Akcja Portugalczyków rozpoczęła się od odbioru Pepe pod własną szesnastką. Następnie podopieczni Fernando Santosa wymienili kilka podań. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Diogo Jota. 25-latek dośrodkował w pole karne. To zagranie wykorzystał Fernandes, który bez zastanowienia umieścił futbolówkę w bramce przeciwników.

Macedończycy nie byli w stanie zdobyć bramki kontaktowej. Dzięki temu starcie zakończyło się triumfem reprezentacji Portugalii. To oznacza, że ekipa z Półwyspu Iberyjskiego weźmie udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w 2022 roku w Katarze.

Portugalia - Macedonia Północna 2:0 (1:0)
Bramki: Bruno Fernandes 32, 65