El. MŚ 2022: Awans Maroka, Tunezji i Kamerunu

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Awans Maroka, Tunezji i Kamerunu
fot. PAP

Maroko, Tunezja i Kamerun uzupełniły grono piłkarskich drużyn narodowych z Afryki, które wywalczyły awans do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Wcześniej we wtorek przepustkę na mundial wywalczyły też Senegal i Ghana.

Maroko pokonało u siebie DR Konga 4:1 i pewnie awansowało, choć w piątek, w pierwszym meczu, był remis 1:1 i jeszcze nic nie było przesądzone. Dwie bramki strzelił Azzedine Ounahi, po jednej dołożyli Tarik Tissuoadali i Achraf Hakimi, dla gości trafił Ben Malongo. Zwycięzcy wystąpią w mundialu po raz szósty.

 

Z powodu urazów boisko musieli opuścić zawodnicy gospodarzy: obrońca Jawad El Yamiq i bramkarz Yassine Bounou ("Bono").

 

Szósty raz w finałowym turnieju MŚ weźmie udział również Tunezja. We wtorek zremisowała u siebie z Mali 0:0, ale awansowała dzięki wygranej 1:0 w piątek w Bamako.

 

Dramaturgii nie zabrakło w Algierii, gdzie gospodarze po 90 minutach przegrywali z Kamerunem 0:1. To oznaczało dogrywkę, ponieważ w pierwszym meczu takim samym wynikiem zwyciężyły "Lisy pustyni".

 

W 118. minucie do wyrównania doprowadził Ahmed Touba i w tym momencie to Algieria miała zapewniony awans. Jednak ostatnie słowo należało do "Nieposkromionych lwów" - w czwartej doliczonej minucie decydującego gola uzyskał Karl Toko-Ekambi. Kamerun zagra w mundialu po raz ósmy.

 

Wcześniej we wtorek awans ze strefy afrykańskiej zapewniły sobie Ghana i Senegal, które wyeliminowały, odpowiednio, Nigerię i Egipt.

 

Mundial w Katarze zostanie rozegrany 21 listopada - 18 grudnia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie