Ile polscy piłkarze zarobili za awans na MŚ? Gigantyczna suma

Piłka nożna
Ile polscy piłkarze zarobili za awans na MŚ? Gigantyczna suma
fot. PAP
Reprezentacja Polski wzbogaci się o potężne miliony dzięki awansowi na MŚ.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zapewniła sobie awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Biało-Czerwoni po pasjonującym meczu pokonali Szwecję 2:0. Ile nasi zawodnicy zarobili na uzyskaniu przepustki na mundial?

Dziennikarze Sport.pl przygotowali liczby, które mogą robić wrażenie. Otóż podopieczni Czesława Michniewicza za samą grę w eliminacjach zainkasowali dwa miliony dolarów. Triumf nad Szwecją i awans na mistrzostwa świata sprawi, że do budżetu Polskiego Związku Piłki Nożnej wpadnie aż 10 milionów dolarów! Tyle otrzyma każdy uczestnik katarskich zmagań za udział w fazie grupowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Uczestnicy mundialu. Które drużyny już awansowały?

 

Gdyby Polakom udało się wyjść z grupy - czego ostatni raz na mundialu dokonali w 1986 roku, wówczas mogą zarobić kolejne dwa miliony dolarów. Ćwierćfinał to trzykrotnie większa stawka. Reprezentacja, która zajmie czwarte miejsce zarobi dodatkowe 25 mln dolarów, brązowy medalista - 30 mln, finalista - 40 mln, a mistrz świata - 50 mln dolarów.

 

Biało-Czerwoni za awans i samo rozegranie trzech meczów grupowych zainkasują zatem ponad 50 milionów złotych!

 

Warto zaznaczyć, że wpływy z tytułu gry na mistrzostwach świata są rekordowe w historii. W 2018 roku na mundialu w Rosji reprezentacja Francji, która sięgnęła po złoto, zarobiła "zaledwie" 38 milionów dolarów - a więc o 12 mniej od tegorocznego triumfatora, którego poznamy 18 grudnia.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie