ME w zapasach: Cztery brązowe medale polskich wolniaków

Sporty walki

Reprezentanci Polski w stylu wolnym zdobyli cztery brązowe medale w zakończonej w środę pierwszej części zapaśniczych mistrzostw Europy w Budapeszcie.

W środę na najniższym stopniu podium stanęli: Eduard Grigoriew (Mazowsze Teresin/61 kg), który powtórzył sukces sprzed roku, Sebastian Jezierzański (Dąb Brzeźnica) w wadze 86 kg oraz Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) w najcięższej kategorii 125 kg.

Grigoriew zwyciężył w decydującym pojedynku Besira Alilego z Macedonii Północnej 12:2, Jezierzański pokonał Łotysza Ivarsa Samusonoksa 6:0, natomiast Baran wygrał z pochodzącym z Kuby, a reprezentującym barwy Włoch Abrahamem Conyedo Ruano 3:2.

Przed rokiem na Torwarze gospodarzom przypadły trzy medale. Wicemistrzem kontynentu został Krzysztof Bieńkowski, który tym razem w wadze 65 kg uplasował się na siódmym miejscu, a brązowe krążki zawisły na szyjach Radosława Barana (Grunwald Poznań/97 kg) oraz Grigoriewa.

Polska w klasyfikacji medalowej ME zajęła 12. pozycję, a w punktowej - piątą. Zwyciężyli, odpowiednio, zapaśnicy z Turcji i Azerbejdżanu.

W środę rozpoczęły rywalizację kobiety. W czwartek o złoto powalczy Jowita Wrzesień (59 kg), a o brąz Anna Łukasiak (50 kg) i Natalia Strzałka (68 kg).

W stolicy Węgier nie startują reprezentanci Rosji oraz Białorusi, wykluczeni z rywalizacji międzynarodowej przez United World Wrestling.