MŚ 2022: Uczestnicy mundialu. Które drużyny już awansowały?

Piłka nożna
MŚ 2022: Uczestnicy mundialu. Które drużyny już awansowały?
fot. PAP
Polska jest jedną z 27 drużyn, które są już pewne udziału w piłkarskich mistrzostwach świata

Polska jest jedną z 27 drużyn, które są już pewne udziału w piłkarskich mistrzostwach świata. We wtorek wywalczyła awans pokonując w finale baraży Szwecję 2:0. Tego dnia przepustkę do Kataru zdobyły też: Portugalia, Ghana, Senegal, Maroko, Tunezja i Kamerun.

Piłkarze Kataru, jako gospodarze, byli zwolnieni z eliminacji, a 26 innych zespołów już przez nie przebrnęło. Pierwsi w październiku dokonali tego Niemcy, a następni byli Duńczycy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czesław Michniewicz zdradził, co powiedział Jackowi Góralskiemu po żółtej kartce

 

W listopadzie awans zapewniły sobie z Ameryki Południowej reprezentacje Brazylii i Argentyny, a z Europy: Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria i Holandia.

 

W styczniu, jako pierwszy z azjatyckich eliminacji, kwalifikację wywalczył Iran. Kilka dni później dołączyła do niego Korea Południowa, a w marcu Japonia i Arabia Saudyjska. Natomiast niedawno ze strefy Ameryki Południowej - Ekwador i Urugwaj.

 

W niedzielę jako pierwsza ze strefy CONCACAF awansowała Kanada. Kolejne dwie ekipy z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów przepustki do Kataru zapewnią sobie w czwartek czasu polskiego, a będą to prawdopodobnie Meksyk i USA.

 

Ostatnich uczestników wyłonią w czerwcu baraże interkontynentalne z udziałem przedstawicieli Ameryki Południowej, Azji, Oceanii oraz strefy CONCACAF, jak również rozstrzygnie się wtedy kwestia ostatniej drużyny z Europy, ponieważ z powodu wojny w Ukrainie przełożony został mecz barażowy reprezentacji tego kraju ze Szkocją.

 

Turniej w Katarze odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia.

 

Uczestnicy MŚ 2022 - 27 z 32:

 

gospodarz - Katar

 

z eliminacji:

 

strefa azjatycka (4,5 miejsca): Iran, Korea Południowa, Japonia, Arabia Saudyjska

strefa europejska (13): Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria, Holandia, Polska, Portugalia

strefa Ameryki Płd. (4,5 miejsca): Brazylia, Argentyna, Ekwador, Urugwaj

strefa afrykańska (5 miejsc): Ghana, Senegal, Maroko, Tunezja, Kamerun

strefa CONCACAF (3,5 miejsca): Kanada

Oceania (0,5 miejsca):

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie