Totalna dominacja Duńczyków w piłce ręcznej. Zgarnęli wszystkie nagrody dla najlepszych w 2021 roku

Piłka ręczna
Totalna dominacja Duńczyków w piłce ręcznej. Zgarnęli wszystkie nagrody dla najlepszych w 2021 roku
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) ogłosiła zwycięzców tradycyjnego plebiscytu na najlepszych zawodników i trenerów roku. Całą pulę, triumfując we wszystkich czterech kategoriach, zgarnęli Duńczycy.

Po trzech intensywnych tygodniach głosowania, w których nominowano po pięciu kandydatów do każdej z czterech nagród, zgromadzono imponujące liczby głosów od fanów z całego świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwanaście goli Kamila Syprzaka, remis PSG w Norwegii

 

Dwoje reprezentacyjnych bramkarzy triumfowało w kategorii najlepszych zawodników - Niklas Landin (THW Kiel) i Sandra Toft (Brest Bretagne). Z kolei wśród szkoleniowców nagrody zgarnęli duńscy mistrzowie, prowadzący drużyny narodowe w swojej ojczyźnie, męską Nikolaj Jacobsen i żeńska Jesper Jensen (Team Esbjerg).

 

Przy okazji Landin został pierwszym w historii piłkarzem ręcznym, który zdobył tę nagrodę w dwóch kolejnych edycjach. Wśród nominowanych zawodników był Alex Dujshebaev, hiszpański rozgrywający Łomży Vive Kielce.

 

W głosowaniu wzięli udział kibice ze wszystkich kontynentów, pochodzący z co najmniej 33 krajów.

 

W 2009 roku plebiscyt wygrał bramkarz reprezentacji Polski, a aktualnie wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Sławomir Szmal. Dwukrotnie najlepszym piłkarzem ręcznym świata (1994 i 1996) był trener Łomży Vive Kielce Tałant Dujszebajew, który prowadził też polską kadrę.

MR, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie