WTA w Miami: Iga Świątek - Petra Kvitova. Relacja i wynik na żywo

Iga Świątek - Petra Kvitova to mecz, który wyłoni półfinalistkę turnieju WTA w Miami. Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie raszynianki z doświadczoną czeską tenisistką. Relacja i wynik na żywo z meczu Iga Świątek - Petra Kvitova w Miami w nocy z 30 na 31 marca o 01:00 na Polsatsport.pl.

Po błyskawicznych wygranych w dwóch setach ze Szwajcarką Viktoriją Golubic i Madison Brengle z USA, w poniedziałek Świątek w podobnym stylu rozprawiła się z amerykańską tenisową nadzieją Coco Gauff. 18-letnia mieszkanka Atlanty tylko w początkowej fazie pierwszego seta była w stanie nawiązać równorzędną walkę z Polką, która ostatecznie wygrała 6:3, 6:1.

Polka w pewnym momencie miała serię aż 14 wygranych piłek z rzędu, a w sumie zdobyła 25 z 33 punktów. Gauff, która w dwóch poprzednich starciach w Miami Open nie straciła choćby seta tym razem nie miała dla Polki żadnej odpowiedzi. "Cieszę się, że przez cały mecz udało mi się utrzymać koncentrację, oraz z tego, że taktycznie zrealizowałam plan. Na pewno dało mi to dużą przewagę" - wyjaśniała raszynianka.

Było to 14. kolejne zwycięstwo w tourze WTA Polki, która w ćwierćfinale zagra z Petrą Kvitovą. 32-letnia Czeszka to dwukrotna mistrzyni Wimbledonu. We wcześniejszych rundach wyeliminowała Clarę Burel z Francji. Lauren Davies z USA i Weronikę Kudermietową z Rosji.

"Nie miałam okazji z nią grać, ale kilka razy odbyłyśmy razem trening. Gra bardzo nieprzewidywalny tenis. Potrafi wykorzystać swoją posturę na serwisie i grać bardzo szybko. Będę musiała być na to przygotowana, ale i tak główne założenia taktyczne będą dotyczyć mnie i mojej gry" - dodała Polka, która wygrała 14 ostatnich meczów. W 2022 roku jej bilans to 23-3 i w poniedziałek zostanie liderką rankingu WTA.

W nocy z wtorku na środę poznaliśmy dwie pierwsze półfinalistki turnieju WTA w Miami, którymi zostały Naomi Osaka i Belinda Bencić. Ostatnią parę ćwierćfinałową stworzą Hiszpanka Paula Badosa (5.) i Amerykanka Jessica Pegula (16.). Zwyciężczyni tego starcia będzie ewentualną rywalką Świątek w półfinale.

Relacja i wynik na żywo z meczu Iga Świątek - Petra Kvitova w Miami w nocy z 30 na 31 marca o 01:00 na Polsatsport.pl.