ATP w Miami: Hurkacz w półfinale! Rosjanin cierpiał z bólu!

Hubert Hurkacz awansował do półfinału ATP w Miami!

Hubert Hurkacz w półfinale ATP w Miami! Świetna postawa Polaka, który w ćwierćfinale wygrał w dwóch setach z Daniiłem Miedwiediewem. Spotkanie było zacięte i wyrównane, ale Rosjanin w kluczowych momentach był gorszy od naszego zawodnika. W finale rywalem Polaka będzie Carlos Alcaraz, który pokonał Miomira Kecmanovica 6:7, 6:3, 7:6.

Obaj zawodnicy mierzyli się ze sobą już kilkukrotnie w ubiegłym roku. Zaczęło się od triumfu Hurkacza w Wimbledonie, lecz dwie kolejne potyczki to zwycięstwa Miedwiediewa.

Czwartkowa konfrontacja kapitalnie rozpoczęła się dla wrocławianina, który już w drugim gemie przełamał wicelidera rankingu ATP. Nie był to jednak decydujący moment tej partii, mimo że Hurkacz prowadził już 5:2. Miedwiediew walczył zaciekle i w dziewiątym gemie przełamał Polaka, doprowadzając chwilę później do remisu 5:5. Ostatecznie o wszystkim zadecydował tie-break. W nim emocji nie brakowało. Obaj zawodnicy potrafili przełamywać serwis rywala. Finisz należał do Hurkacza, który wygrał 9:7!

Drugi set od samego początku był wyrównany. Hurkacz miał dwa break pointy, lecz nie potrafił ich wykorzystać. To, czego nie udało się dokonać wrocławianinowi w premierowym gemie, uczynił w piątym. Polak miał aż sześć break pointów i koniec końców dopiął swego.

Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i było bardzo wycieńczające dla obu tenisistów. Wiele gemów trwało bardzo długo, co przy sporej wilgotności miało duży wpływ na zdrowie zawodników. Przekonał się o tym Miedwiediew, który po siódmym gemie poprosił o przerwę medyczną.

Po przerwie Hurkacz dopiął swego, wykorzystując też problemy Rosjanina, który ewidentnie cierpiał z bólu. Każda kolejna akcja kosztowała go mnóstwo sił. Polak jednak w pełni zasłużenie okazał się lepszy, prezentując wyśmienitą formę, która zagwarantowała mu udział w półfinale ATP w Miami!

Przypomnijmy, że Hurkacz to ubiegłoroczny triumfator tego turnieju.

Hubert Hurkacz - Daniił Miedwiediew 7:6, 6:3