Mika Kojonkoski wraca. Będzie pracował z reprezentacją Finlandii

Zimowe
Mika Kojonkoski wraca. Będzie pracował z reprezentacją Finlandii
Fot. PAP
Mika Kojonkoski

Mika Kojonkoski powraca do pracy w skokach narciarskich. Słynny szkoleniowiec będzie dyrektorem odpowiedzialnym za trening skoków narciarskich w Fińskim Związku Narciarskim. Taką informację przekazała fiński dziennik Ilta Sanomat.

Zadaniem Konjonkoskiego będzie koordynowanie treningów skoczków i kombinatorów norweskich. Aktualnym szkoleniowcem tych pierwszych jest Janne Vaeaetaeinen. Obecnie trwają poszukiwania nowego trenera fińskich kombinatorów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tajner o nowym trenerze skoczków: Mogę potwierdzić, że...

 

 

Warto wspomnieć, że Kojonkoski był pierwszym trenerem reprezentacji Finlandii w skokach w latach 1999 - 2002. Za jego kadencji sukcesy odnosili m.in. Janne Ahonen i Matti Hautamaeki. Później przez dziewięć lat pracował z norweskimi skoczkami. Następnie zaliczył trzyletni epizod w roli trenera reprezentacji Chin.

 

Jeszcze kilka tygodni temu Kojonkoski był wymieniany w gronie kandydatów do objęcia reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że wraz z końcem sezonu PZN rozstał się z Michalem Dolezalem. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem Polaków będzie Austriak Thomas Thurnbichler. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie