PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie czwartą drużyną fazy zasadniczej

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie zajęli czwarte miejsce w tabeli PlusLigi.

W meczu 26. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z LUK Lublin 3:1. Jurajscy Rycerze musieli wywalczyć punkt, by zagwarantować sobie czwarte miejsce w tabeli fazy zasadniczej i wykonali to zadanie z nawiązką, ogrywając ekipę beniaminka. W trzecim secie groźnie wyglądającej kontuzji doznał Dominik Depowski.

W premierowej partii skuteczni w ataku gospodarze szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali na przestrzeni seta. Co prawda lublinianie zbliżyli się w końcówce na dwa oczka (20:18, 23:21), ale Jurajscy Rycerze dowieźli zaliczkę do końca. Wygraną 25:22 przypieczętował skutecznym atakiem Uros Kovacević.

Set numer dwa wyrównaną walkę przyniósł jedynie w początkowych fragmentach, później ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze. Odskoczyli po serii trzech wygranych akcji (11:6), a później utrzymywali wyraźną przewagę (19:13, 22:15). Skuteczny atak Kovacevicia w ostatniej akcji (25:18) oznaczał, że gospodarze wywalczyli punkt, który zagwarantował im czwarte miejsce w tabeli.

W trzecim secie trener Igor Kolaković dokonał zmian w składzie i wprowadził na boisko rezerwowych. Miało to wpływ na przebieg tej partii, która toczyła się przy przewadze przyjezdnych. Tym razem to zawiercianie musieli gonić wynik, ale ich zabiegi nie przyniosły powodzenia. Na domiar złego, przy stanie 10:15 urazu doznał Dominik Depowski, który musiał opuścić boisko. Pomyłka Facundo Conte w ataku ustaliła wynik tej części meczu na 22:25.

Gospodarze odzyskali inicjatywę w czwartej partii. Popisali się punktową serią od stanu 3:5 do 9:5, a w środkowej części mieli wyraźną przewagę (13:8, 17:11). W końcówce utrzymali punktowy dystans. Michał Szalacha wywalczył piłkę meczową skutecznym atakiem (24:19), a spotkanie zakończył serwis rywali w siatkę (25:21).

Skrót meczu Aluron CMC Warta - LUK:

Najwięcej punktów: Facundo Conte (16), Mateusz Malinowski (12) – Aluron CMC Warta; Bartosz Filipiak (21), Wojciech Włodarczyk (13) – LUK. MVP: Facundo Conte (15/25 = 60% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy).

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie zajęli czwarte miejsce w fazie zasadniczej PlusLigi (47 punktów, mecze 17–9) i w play-off zagra z piątą drużyną (Asseco Resovia lub Indykpol AZS Olsztyn). Beniaminek LUK Lublin zajął jedenastą lokatę w tabeli i powalczy o miejsca 9–12.

Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:21)

Aluron CMC Warta: Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Facundo Conte, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacević – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Malinowski, Michał Szalacha, Dominik Depowski, Bartosz Makoś (libero), Piotr Orczyk, Wiktor Rajsner. Trener: Igor Kolaković.
LUK: Jakub Wachnik, Konrad Stajer, Grzegorz Pająk, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak – Dustin Watten (libero) oraz Mateusz Jóźwik, Szymon Gregorowicz (libero), Wojciech Sobala. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Terminarz i plan transmisji 26. kolejki PlusLigi:

2022-04-01: MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 2:3 (21:25, 27:25, 18:25, 25:21, 17:19)
2022-04-01: Projekt Warszawa – PSG Stal Nysa 2:3 (20:25, 20:25, 25:23, 25:20, 12:15)
2022-04-02: PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:23, 15:10)

2022-04-02: Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:21)

2022-04-02: Asseco Resovia – Cuprum Lubin (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2022-04-03: Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-04-03: Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).