Andrij Szewczenko skrytykował wypowiedź prezydenta FIFA. "To nie jest konflikt"

Piłka nożna
Andrij Szewczenko skrytykował wypowiedź prezydenta FIFA. "To nie jest konflikt"
Fot. PAP/EPA
Andrij Szewczenko skrytykował wypowiedź prezydenta FiIFA. "To nie jest konflikt"

Andrij Szewczenko w mocnych słowach odniósł się do tego, co powiedział Gianni Infantino podczas ceremonii losowania grup mistrzostw świata. Prezydent FIFA w swoim przemówieniu rosyjską inwazję na Ukrainę nazwał "konfliktem".

- Potrzebujemy takiej okazji, by zjednoczyć ludzi. Apeluję do wszystkich przywódców: zatrzymajcie wojny i konflikty. Zaangażujcie się w dialog. Niech to będą mistrzostwa świata jedności i pokoju - mówił Infantino. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielcy nieobecni na MŚ 2022. Kto nie zagra w Katarze? 

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż szef światowej federacji nie nawiązał wprost do wojny w Ukrainie. Postawę Infantino skrytykował Andrij Szewczenko - legenda ukraińskiego futbolu i do niedawna selekcjoner reprezentacji Ukrainy. 

 

- Nie zgadzam się z tymi słowami. To nie jest konflikt. To prawdziwa wojna i ludobójstwo narodu ukraińskiego przez Rosję - powiedział dla portalu Sport.ua. 

 

Przypomnijmy, że Ukraińcy wciąż mają szanse, by pojechać na zbliżający się mundial. Z powodu wojny wywołanej przez Rosję półfinałowy mecz barażowy pomiędzy Ukrainą a Szkocją został przełożony na czerwiec. Na zwycięzcę tego meczu w finale czeka już reprezentacja Walii. 

 

Poza rozgrywkami jest już reprezentacja Rosji. "Sborna" została ukarana przez FIFA walkowerem. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie