Dookoła Tajlandii: Alan Banaszek wygrał drugi etap i został liderem

Alan Banaszek.

Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) po finiszu z peletonu wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Tajlandii, którego trasa liczyła 183,5 km i prowadziła z Mukdahan do Sakhon Nakhon, i został liderem.

Banaszek, który w piątek był piąty, na mecie wyprzedził Holendra Raymonda Kredera (Team UKYO) i Australijczyka Cyrusa Monka (MEIYO CCN pro Cycling Team).

W czołowej 22-osobowej grupie, z tym samym czasem, na 13. miejscu etap ukończył klubowy kolega Banaszka - Tobiasz Pawlak. Banaszek do następnego etapu wyruszy jako lider z trzysekundową przewagą nad Krederem.

Pozostała czwórka biało-czerwonych, zawodników HRE Mazowsze Serce Polski, drugi etap ukończyła na dalszych miejscach. W tej grupie byli Norbert Banaszek, Adrian Banaszek, najszybszy na 1. etapie Marceli Bogusławski oraz Jakub Kaczmarek.

Sześcioetapowa impreza w Tajlandii potrwa do środy.