EBL: Trefl Sopot wygrał w Dąbrowie Górniczej

Trefl Sopot w jedynym sobotnim meczu Energa Basket Ligi pokonał na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 79:71.

Obie drużyny na początku spotkania grały bardzo nerwowo. Trefl potrafił zdobywać małą przewagę dzięki trafieniom Michała Kolendy i Pawła Leończyka. Również wejście na parkiet Josha Sharmy dawało gościom sporo możliwości ofensywnych. Sytuację starali się zmieniać Mike Lewis i Filip Małgorzaciak, ale po 10 minutach było 14:20. W drugiej kwarcie MKS szybko zbliżał się na punkt po zagraniach Jakuba Motylewskiego i Lewisa. Po chwili prowadzenie tej ekipie dał Alan Czujkowski. Sopocianie mieli spore problemy z konstruowaniem swoich akcji ofensywnych, a drużyna trenera Jacka Winnickiego potrafiła to wykorzystać. Dopiero później trójki Karola Gruszeckiego i Michała Kolendy sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się remisem - po 40.

Kolenda na początku trzeciej kwarty dawał przewagę ekipie trenera Krzysztofa Roszyka, ale tylko na chwilę. MKS zareagował na to rewelacyjną serią 9:0! Sopocianie krok po kroku na to odpowiadali, a ważnym graczem był Karol Gruszecki. Po chwili i akcji Darrina Dorseya to Trefl ponownie był lepszy! Ten sam zawodnik ustalił wynik po 30 minutach na 56:60. Josh Sharma był bardzo aktywny w kolejnej części meczu, a dzięki jego dobitce goście byli lepsi o sześć punktów. Straty zmniejszali po chwili Fenner oraz Małgorzaciak. Ciągle jednak świetny był Sharma, a sopocianie utrzymywali przewagę. W końcówce zespół z Dąbrowy Górniczej był blisko, ale nie zdołał już zagrozić przeciwnikom. Trefl zwyciężył ostatecznie 79:71.

Najlepszym zawodnikiem gości był Josh Sharma, który zdobył 23 punkty, 9 zbiórek i 2 bloki. Filip Małgorzaciak rzucił dla gospodarzy 14 punktów.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 71:79 (14:20, 26:20, 16:20, 15:19)

MKS Dąbrowa Górnicza: Filip Małgorzaciak 14, Josip Sobin 13, Mike Lewis II 12, Adam Brenk 10, Jakub Motylewski 8, Alan Czujkowski 6, D.J. Fenner 5, Wiktor Rajewicz 3.

Trefl Sopot: Josh Sharma 23, Karol Gruszecki 15, Michał Kolenda 12, Angelo Warner 8, Paweł Leończyk 8, Darrin Dorsey 7, Mateusz Szlachetka 4, DeAndre Davis 2.