Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica przedłużyła serię zwycięstw

Miedź Legnica pokonała u siebie Resovię

Miedź Legnica znowu udowodniła, że zasługuje na grę w PKO BP Ekstraklasie. W sobotnie popołudnie drużyna z Legnicy wygrała z Apklanem Resovia Rzeszów 2:1.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. W posiadaniu piłki przeważali gospodarze, ale nie przekładało się to na stworzone sytuacje. Tych więcej mieli goście.

Pierwszy gol padł po strzale zawodnika Resovii. W 31 minucie Rafał Mikulec wykorzystał błąd Jona Aurtenetxe i z ostrego kąta zdobył bramkę. Gol dla Miedzi padł w 43. minucie. Chuca oddał słaby strzał, ale na szczęście dla przyjezdnych piłka znalazła się pod nogami Kamila Zapolnika, a ten wpakował piłkę z bliskiej odległości do siatki przeciwników. Bramka na 2:1 padła po samobójczej, pechowej interwencji Damiana Hilbrychta w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Po przerwie na boisku dominowali gospodarze. Przeprowadzali dużą liczbę dobrych akcji i kontrolowali spotkanie. W końcówce spotkania do kilku akcji doszli goście, ale zawsze górą była drużyna Miedzi.

Miedź Legnica - Apklan Resovia Rzeszów 2:1 (2:1)

Bramki: 2:1 Kamil Zapolnik 43', Damian Hilbyrt 45+4' - Rafał Mikulec 31',

Żółta kartka Miedź Legnica: Damian Tront, Maxime Dominguez; Resovia Rzeszów: Bartosz Jaroch, Bartłomiej Wasiluk, Sebastian Strózik.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: 2 680.