ATP w Miami: Triumf Carlosa Alcaraza

Carlos Alcaraz, który w półfinale wyeliminował broniącego tytułu Huberta Hurkacza, triumfował w turnieju ATP Masters 1000 Miami. Rozstawiony z numerem 14. hiszpański tenisista w niedzielnym finale pokonał Norwega Caspera Ruuda (6.) 7:5, 6:4.

Alcaraz, który 5 maja skończy dopiero 19 lat, szturmem wdziera się do światowej czołówki. Dwa tygodnie temu w Indian Wells dopiero w półfinale młodego rodaka zatrzymał Rafael Nadal. Tym razem na Alcaraza nie było mocnych i został najmłodszym triumfatorem w 37-letniej historii turnieju w Miami.

Finał zaczął nerwowo i Ruud szybko objął prowadzenie 3:0. Później jednak Hiszpan grał znacznie lepiej. Breaka odrobił w siódmym gemie, a w jedenastym ponownie przełamał rywala. Kilka minut później wykorzystał trzecią piłkę setową.

W drugiej partii to Alcaraz błyskawicznie przejął inicjatywę. Przełamał rywala w pierwszym i w trzecim gemie. Norweg zdołał zmniejszyć stratę, ale okazji na doprowadzenie do remisu praktycznie nie miał.

Hiszpan wygrał po godzinie i 52 minutach. W poniedziałek awansuje na najwyższe w karierze 11. miejsce w rankingu. Mimo porażki w finale Ruud także odnotuje najlepszy wynik w karierze - awansuje na siódmą pozycję.

To było drugie w historii spotkanie tych tenisistów. W ubiegłym roku w ćwierćfinale turnieju w Marbelli także górą był Alcaraz.

Hiszpan cieszył się z trzeciego w karierze wygranego turnieju, ale pierwszego rangi Masters 1000. 23-letni Ruud ma na koncie osiem wygranych imprez.