Fortuna 1 Liga: Wygrane Widzewa Łódź i Arki Gdynia

Widzew z kolejnym zwycięstwem

Piłkarze wicelidera 1. ligi Widzewa Łódź pokonali u siebie siódmy GKS Tychy 2:1 w meczu 26. kolejki. W tabeli mają cztery punkty przewagi nad Arką Gdynia i Koroną Kielce. Również w niedzielę zespół z Trójmiasta wygrał na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa 3:2.

Do przerwy Widzew przegrywał po golu Krzysztofa Wolkowicza z 13. minuty. Gospodarze mieli przewagę, ale udokumentowali ją dopiero w drugiej połowie. W 54. wyrównał Ernest Terpiłowski, a w 88. zwycięstwo łodzianom zapewnił Bartłomiej Pawłowski.

Arka natomiast roztrwoniła dwubramkowe prowadzenie, ale ostatecznie zdołała zwyciężyć. 2:0 wygrywała już po pół godzinie gry, a na listę strzelców wpisali się Hubert Adamczyk i Karol Czubak. Skra odpowiedziała trafieniami Adama Mesjasza i Krzysztofa Napory, jednak wywieźć punktu nie zdołała. W 89. minucie rzut karny wykorzystał Adamczyk.

Korona natomiast już w piątek zremisowała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:2.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy lider Miedź Legnica. W sobotę pokonała u siebie Resovię 2:1 i nad Widzewem ma aż 14 punktów przewagi, ale także rozegrany o jeden mecz więcej.

Wynik został ustalony już do przerwy. Wprawdzie gospodarze przegrywali od 31. minuty po bramce Rafała Mikulca, ale szybko strzelili dwa gole - po trafieniach Kamila Zapolnika i samobójczym Damiana Hilbrychta.

Legniczanie w ostatnich dziesięciu meczach zanotowali dziewięć zwycięstw i jeden remis. Łącznie są niepokonani od 26 września.

Bezpośredni awans uzyskają dwie najlepsze drużyny, a o trzecią przepustkę powalczą w barażach zespoły z miejsc 3-6.

W ciekawie zapowiadającym się meczu - już w piątek - dziesiąte obecnie Podbeskidzie Bielsko-Biała (36) zremisowało u siebie 1:1 z szóstym ŁKS Łódź (38).

Bielszczanie marzą o szybkim powrocie do ekstraklasy, ale w tym roku nie wygrali jeszcze meczu. Ostatnie zwycięstwo odnieśli 20 listopada, od tej pory nie zdołali zdobyć kompletu punktów w siedmiu kolejnych spotkaniach.