Jakub Moder zerwał więzadło krzyżowe. Długa przerwa reprezentanta Polski

Piłka nożna
Jakub Moder zerwał więzadło krzyżowe. Długa przerwa reprezentanta Polski
fot. PAP
Jakub Moder zerwał więzadła krzyżowe. Długa przerwa reprezentanta Polski

Jakub Moder zerwał więzadła krzyżowe w ligowym spotkaniu Brighton - Norwich City. To oznacza, że reprezentanta Polski czeka długa przerwa. Jego udział w mistrzostwach świata w Katarze stanął pod znakiem zapytania.

Polski pomocnik wszedł na boisko w sobotnim meczu Premier League z ławki rezerwowych, zmieniając Solly'ego Marcha. Niestety, po niespełna pięciu minutach musiał opuścić murawę. W pewnym momencie padł bez kontaktu z rywalem i nie był w stanie zejść o własnych siłach. Udało mu się to dopiero po interwencji fizjoterapeutów.

 

Zobacz także: Roman Kołtoń: Prawda pierwszego meczu...

 

- Jest za wcześnie, by o tym mówić, ale nie wyglądało to dobrze - ocenił na gorąco trener Brighton Graham Potter.

 

W niedzielę Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl ujawnił, że Moder przeszedł już badania, które wykazały zerwanie więzadła w kolanie. Są to fatalne informacje dla polskiego pomocnika, który może zapomnieć o grze w najbliższych miesiącach. Przed nim długa rehabilitacja.

 

Diagnoza stawia też pod znakiem zapytania jego udział w mistrzostwach świata. Turniej w Katarze rozpocznie się pod koniec listopada. Reprezentacja Polski zagra w grupie z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną.

W niedzielny wieczór Brighton potwierdziło doniesienia.

- To bolesny cios dla Jakuba. Zrobił wielki postęp w tym sezonie i odegrał wielką rolę w awansie Polaków na mistrzostwa świata. Każdy chce wiedzieć, jak długo będzie pauzował. Jest za wcześnie, by spekulować, ale na pewno czeka go długa rehabilitacja. Oczywiście może liczyć na wsparcie klubu - powiedział Potter cytowany przez oficjalną stronę zespołu.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie