Kevin Tillie będzie siatkarzem Projektu Warszawa

Siatkówka
Kevin Tillie będzie siatkarzem Projektu Warszawa
fot. Cyfrasport
Kevin Tillie (drugi od lewej).

Kevin Tillie po raz kolejny w swojej karierze zostanie siatkarzem Projektu Warszawa. Zakontraktowanie aktualnego mistrza olimpijskiego z Tokio stanowiłoby wyraźny sygnał, w kontekście walki ekipy ze stolicy o czołowe lokaty w kolejnym sezonie.

Tillie po raz drugi w swojej karierze ma zostać siatkarzem Projektu Warszawa, o czym poinformował dziennik "L'Equipe". Aktualnym klubem Francuza jest Tours VB, z którym PGE Skra Bełchatów przegrała ostatnio rywalizację o finał Pucharu CEV. Dalej jego zespół musiał jednak uznać wyższość Vero Volley Monza (dwa razy po 0:3) i zadowolić srebrnym medalem europejskich rozgrywek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Vital Heynen ma nową pracę! Poprowadzi turecki klub

 

Wcześniej Tillie bronił barw ekipy ze stolicy w sezonie 2019/2020, gdy występowała ona jeszcze pod nazwą Verva Warszawa Orlen Paliwa. Wcześniej, w latach 2015-2017, przywdziewał on z kolei koszulkę innej drużyny PlusLigi, a mianowicie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Na koncie Francuza są dwa mistrzostwa Polski wywalczone z ostatnim z wymienionych zespołów (2016 i 2017), Puchar Polski (2017), a jeżeli chodzi o jego dorobek reprezentacyjny, to na pierwszy plan wysuwają się: złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio (2020), mistrzostwo Europy (2015), a także srebrny i brązowy medal Ligi Narodów (kolejno 2018 i 2021).

 

Jego przyjście stanowiłoby realne wzmocnienie dla Projektu Warszawa, który cały czas nie może być pewny udziału w fazie play off kończącego się sezonu PlusLigi.

 

31-letni przyjmujący w 2017 roku ożenił się z Polką - Anną Diakiewicz - co mogło mieć wpływ na jego decyzję o powrocie do Polski.

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie