Mateusz Gamrot zawalczy z czołowym zawodnikiem UFC? "Chcę walczyć z najlepszymi, a Ty jesteś jednym z nich.."

Sporty walki
Mateusz Gamrot zawalczy z czołowym zawodnikiem UFC? "Chcę walczyć z najlepszymi, a Ty jesteś jednym z nich.."
fot. Polsat Sport
Mateusz Gamrot zawalczy z czołowym zawodnikiem UFC?

Najlepszy polski zawodnik kategorii lekkiej, uplasowany na dwunastym miejscu w rankingu UFC - Mateusz Gamrot (20-1) - kilka tygodni temu zgłaszał gotowość do walki w okolicach czerwca. Wiele wskazuje na to, że Polak nie będzie musiał martwić się o znalezienie rywala, ponieważ chęci do walki z Gamrotem wykazał Ormianin - Arman Tsarukyan (18-2).

Gamrot wielokrotnie wspominał, że interesują go tylko pojedynki, które toczył będzie z zawodnikami topowymi. Celem Polaka pozostaje mistrzowski pas największej organizacji na świecie, a walka z Tsarukyanem na pewno zbliżyłaby go do tego celu. Popularny Gamer ostatnie trzy pojedynki w UFC wygrał przed czasem. Tsarukyan może pochwalić się serią pięciu zwycięstw, z czego dwie ostatnie walki wygrał nokautując swoich rywali.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdor UFC poprosił o rozwiązanie kontraktu, chce odejść

 

26-letni Tsarukyan w mediach społecznościowych napisał, że nie ma chętnych na stoczenie z nim pojedynku. Gamer od razu zareagował na te słowa pisząc, że taka propozycja mu odpowiada.

 

Tsarukyan od razu pochwalił postawę Polaka i oczywiście również zaakceptował takie zestawienie, pisząc, że czeka teraz jedynie na datę i miejsce tego pojedynku.

 

 

Polak odpowiedział, że chce walczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie, a Tsarukyan do takich właśnie należy.

 

 

Wiele więc wskazuje na to, że Mateusz Gamrot kolejny pojedynek stoczy z zawodnikiem, który plasuje się "oczko" wyżej w rankingu kategorii lekkiej UFC. Biorąc pod uwagę styl walki obu zawodników, ewentualne starcie przyniesie wiele emocji nie tylko Polakom, ale również kibicom MMA na całym świecie.

Paweł Wyrobek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie