MotoGP: Pierwszy triumf Aleixa Espargaro

Moto
Espargaro z pierwszym zwycięstwem w najwyższej klasie MotoGP

Aleix Espargaro wygrał wyścig o Grand Prix Argentyny na torze w Termas de Rio Hondo, trzecią rundę motocyklowych mistrzostw świata. To pierwszy w karierze triumf 32-letniego Hiszpana w najwyższej klasie MotoGP, a także pierwsza wygrana jego teamu - Aprilii.

Espargaro, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, startował z pole position i wziął udział w rundzie MŚ MotoGP po raz dwusetny.

Już na starcie wyprzedził go jego rodak Jorge Martin (Ducati-Pramac), a potem Hiszpanie jeszcze kilka razy zamieniali się pozycjami. Pięć okrążeń przed końcem zawodów Espargaro wykonał ponownie udany manewr wyprzedzania i już nie dał sobie odebrać prowadzenia.

Martin zajął drugie miejsce, a hiszpańskie podium uzupełnił Alex Rins (Suzuki). Broniący tytułu Francuz Fabio Quartararo (Yamaha) był ósmy.

Była to pierwsza edycja GP Argentyny od 2019 roku. Dwie kolejne zostały odwołane ze względu na pandemię COVID-19.

W klasie Moto2 triumfował Włoch Celestino Vietti (Kalex), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Z kolei w Moto3 najszybszy był Hiszpan Sergio Garcia (GasGas), który awansował na pozycję lidera cyklu.

Kolejna runda - wyścig o GP Ameryk w Austin - zaplanowana jest na 10 kwietnia.