PlusLiga: Trefl goni Projekt!

Siatkarze trenera Michała Winiarskiego mają jeszcze szansę na grę w play-off.

Trefl Gdańsk wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0 w meczu kończącym 26. kolejkę PlusLigi. Choć za nami ostatnia seria gier sezonu zasadniczego, gdańszczanie mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania. Zadecydują one, czy Trefl zagra w play-off. Do zajmującego ósme miejsce Projektu Warszawa traci trzy punkty.

Gdańszczanie uzyskali przewagę w środkowej części pierwszej partii (14:11, 17:13). Byli w tej części meczu skuteczniejsi w ataku, lepiej od rywali przyjmowali i punktowali blokiem. W końcówce utrzymali punktowy dystans, a seta zakończył serwis gości w siatkę (25:20).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze Indykpolu AZS. Gospodarze szybko jednak zniwelowali ich przewagę i znów przejęli inicjatywę w środkowej części seta (12:9, 15:11). Nadal skutecznie prezentowali się w ataku i w końcówce mieli sytuację pod kontrolą. Skuteczny atak Bartłomieja Lipińskiego ustalił wynik na 25:20.

Również w trzeciej partii dobrze zaczęli olsztynianie (2:5), ale gra szybko się wyrównała i wynik przez pewien czas oscylował wokół remisu. Tym razem goście dłużej, bo do stanu 18:17 utrzymywali punktowy kontakt. Później jednak poszła seria gdańszczan, zwieńczona asem serwisowym Kewina Sasaka (22:17). Błąd rywali dał gospodarzom piłkę meczową (24:19), a skuteczny atak Sasaka zamknął seta – po raz trzeci w tym spotkaniu Trefl wygrał 25:20.

Skrót meczu Trefl - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Lipiński (16), Kewin Sasak (15) – Trefl; Torey DeFalco (12), Dawid Siwczyk (10) – Indykpol AZS. MVP: Łukasz Kozub.

Trefl Gdańsk zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli PlusLigi (33 punkty, mecze 11–13) i traci trzy oczka do ósmego Projektu Warszawa. Ma jednak jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (9 kwietnia) oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk (11 kwietnia). Indykpol AZS Olsztyn zakończył fazę zasadniczą na szóstym miejscu (41 punktów, mecze 14–12) i w ćwierćfinale play-off zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)

Trefl: Mateusz Mika, Dmytro Paszycki, Kewin Sasak, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Łukasz Kozub – Maciej Olenderek (libero) oraz Patryk Łaba, Moritz Reichert. Trener: Michał Winiarski
Indykpol AZS: Robbert Andringa, Szymon Jakubiszak, Jan Firlej, Torey DeFalco, Dawid Siwczyk, Karol Butryn – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Karol Jankiewicz, Jan Król, Redi Bakiri, Jakub Ciunajtis (libero), Mateusz Poręba. Trener: Javier Weber.

Terminarz i plan transmisji 26. kolejki PlusLigi:

2022-04-01: MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 2:3 (21:25, 27:25, 18:25, 25:21, 17:19)
2022-04-01: Projekt Warszawa – PSG Stal Nysa 2:3 (20:25, 20:25, 25:23, 25:20, 12:15)
2022-04-02: PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:23, 15:10)

2022-04-02: Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:21)

2022-04-02: Asseco Resovia – Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:14, 25:20)
2022-04-03: Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 16:25, 15:25)
2022-04-03: Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:20, 25:20).