Cesare Benedetti przedłużył kontrakt z Bora-Hansgrohe

Inne
Cesare Benedetti przedłużył kontrakt z Bora-Hansgrohe
fot. PAP
Cesare Benedetti przedłużył o rok kontrakt z Bora-Hansgrohe.

Cesare Benedetti przedłużył o rok kontrakt z Bora-Hansgrohe - poinformowała we wtorek niemiecka grupa kolarska. Pochodzący z Włoch zawodnik reprezentuje Polskę od połowy ubiegłego sezonu.

"Cesare jest ostatnim kolarzem, który jest ze mną w drużynie od początku jej istnienia (od 2010 roku). Przez te wszystkie lata zawsze poświęcał się dla naszego zespołu i swoich kolegów, odegrał ważną rolę w wielu sukcesach" - oświadczył dyrektor sportowy Ralph Denk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dookoła Tajlandii: Banaszek utrzymał pozycję wicelidera

 

W Bora-Hansgrohe "Czarek" - jak sam mówi o sobie i jak jest nazywany przez kibiców - był przez kilka lat kolegą Rafała Majki, Macieja Bodnara i Pawła Poljańskiego. W tym sezonie jest jedynym polskim kolarzem w niemieckiej ekipie.

 

 

Benedetti urodził się w Rovereto, ale ma żonę Polkę, od wielu lat mieszka w Gliwicach i płynnie mówi po polsku. W kwietniu ubiegłego roku otrzymał polskie obywatelstwo, a od sierpnia startuje z polską licencją. We wrześniu debiutował w biało-czerwonych barwach w mistrzostwach świata w Belgii.

 

34-letni kolarz jest cenionym pomocnikiem. Startował sześciokrotnie w Giro d'Italia, trzy razy we Vuelta a Espana i raz w Tour de France. W karierze zawodowej wygrał tylko raz, ale było to prestiżowe zwycięstwo. 23 maja 2019 roku triumfował na etapie Giro d'Italia, wyprzedzając na mecie w Pinerolo towarzyszy ucieczki.

CM/PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Grom Challenge 2020 - reportaż

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie