Dookoła Tajlandii: Alan Banaszek odzyskał koszulkę lidera

Alan Banaszek z drużyny Mazowsze Serce Polski odzyskał po dwóch dniach koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Dookoła Tajlandii. We wtorek zajął trzecie miejsce na mecie piątego etapu w Nakhon Phanom.

Banaszek finiszował w pięcioosobowej czołówce, która uzyskała 10 sekund przewagi nad kolejną grupą. Odcinek wygrał Nattapol Jumchat z reprezentacji Tajlandii.

Na dzień przed zakończeniem wyścigu Banaszek, zwycięzca drugiego etapu, wyprzedza o 15 sekund dotychczasowego lidera, Holendra Raymonda Kredera (Team UKYO). Trzecią pozycję, ze stratą 23 sekund, zajmuje Malezyjczyk Mohd Shahrul Mat Amin (Terengganu Polygon).