Kazachscy ciężarowcy na dopingu

Inne
Kazachscy ciężarowcy na dopingu
fot. PAP

Sześciu ciężarowców z Kazachstanu zostało przyłapanych na dopingu - potwierdziło tamtejsze Narodowe Centrum Antydopingowe. Jest wśród nich brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w wadze piórkowej Igor Son.

Na dopingu przyłapano także dwóch złotych medalistów mistrzostw świata juniorów i jednego, który zdobył medal srebrny.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w ciężarach: Listopadowa impreza w Chinach odwołana

 

Wszyscy - jak wynika z komunikatu - trenują w klubach w rejonie Ałmat. Nie podano, jakie zabronione środki wykryto w ich organizmach.

 

Testy zostały wykonane przez kazachskie Narodowe Centrum Antydopingowe w okresie trzech tygodni - od 9 lutego do 2 marca.

 

Wszyscy zostali zawieszeni, ich przypadki będą rozpatrywane przez krajową komisję antydopingową.

 

Kazachstan ma bardzo poważne problemy związane z dopingiem wśród ciężarowców. Kilka tygodni temu złoty medal olimpijski wywalczony w kat. 77 kg w Rio de Janeiro o 2016 roku stracił Nijat Rachimow.

 

Rachimow, z pochodzenia Azer, został zdyskwalifikowany na osiem lat. Udowodniono mu, że w Rio manipulował próbkami. Wszystkie wyniki uzyskane przez niego od marca 2016 zostały anulowane.

 

Dotychczas Kazachstan stracił już sześć złotych medali olimpijskich w podnoszeniu ciężarów z powodu wykroczeń dopingowych wywalczonych w Pekinie 2008, Londynie 2012 i Rio 2016.

MR, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie