MŚ 2022: Rozpoczął się drugi etap sprzedaży biletów

Piłka nożna
MŚ 2022: Rozpoczął się drugi etap sprzedaży biletów
fot. PAP
Rozpoczął się drugi etap sprzedaży biletów na MŚ 2022

We wtorek o godz. 11 czasu polskiego rozpoczął się drugi etap sprzedaży biletów na mecze piłkarskich mistrzostw świata, które odbędą się pod koniec roku w Katarze. Można je kupić wyłącznie za pośrednictwem strony FIFA.com/tickets.

"Osoby, których wniosek o bilety zostanie uwzględniony, będą o tym powiadomione pocztą elektroniczną nie wcześniej niż 31 maja" – poinformowała FIFA w oświadczeniu.

 

Jedna osoba może nabyć maksymalnie sześć biletów na mecz oraz 60 biletów na cały turniej. Do zakupu należy podać dane osobowe: imię i nazwisko, data urodzenia, kraj pochodzenia, kraj przebywania, dokument tożsamości.

 

Na każde spotkanie 8 proc. biletów trafi do sprzedaży skierowanej do kibiców danej drużyny. W przypadku ogromnego zainteresowania meczem FIFA dokona losowania spośród złożonych zamówień.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mundial ostatniej szansy Lewandowskiego i Messiego oraz dogrywka o Złotą Piłkę

 

Dla kibiców z zagranicy ceny biletów indywidualnych na pierwszą rundę wahają się od 250 do 800 riali katarskich (od 62 do 200 euro) na mecz, a wejściówki na finał mają kosztować od 2200 do 5850 riali (550 do 1460 euro). Mniej zapłacą mieszkańcy Kataru - od 40 do 750 riali (od 10 do 190 euro) za bilet.

 

Średnio bilety są o 30 proc. droższe niż na poprzednim mundialu w 2018 roku w Rosji.

 

W pierwszej fazie sprzedaży między 19 stycznia a 8 lutego przydzielono łącznie 804 186 biletów, a zgłoszono zamówienia na 17 milionów.

 

W sumie dostępnych jest nieco ponad 3 mln biletów - 2 mln na sprzedaż oraz 1 mln dla FIFA i jej partnerów.

 

Jak poinformował PZPN, do wjazdu na terytorium Kataru wymagana jest spersonalizowana karta HAYYA CARD, która zastępuje wizę i będzie obowiązywać w terminie od 1 listopada 2022 do 16 stycznia 2023 roku.

 

Karta ma zawierać dane osobowe, zdjęcie oraz informację o statusie zaszczepienia (w elektronicznej wersji karty), a będzie upoważniać do wielokrotnego przekraczania granic Kataru, darmowej komunikacji miejskiej oraz wstępu na teren stadionu (wraz z okazaniem ważnego biletu na mecz).

 

W ubiegły piątek w Dausze odbyło się losowanie grup turnieju finałowego. Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, w której zmierzy się z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada).

 

Mundial w Katarze odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie